Połączenie 2 kompów

(Danieel) #1

Witam!

Mam problem z połączeniem ze sobą 2 kompów, na obu kompach win xp, no i karty sieciowe i kabel na skrętke...

Próbowałem już wele razy wszyscy moi znajomi mówią że wystarczy to połączyć i kompy same powinny się widzieć a tu lipton.

A może lepiej jakoś inneczej było by połączyć komputery, a chce je połączyć po to żeby udostępniac połączenie komputerowe drugiemu komputerowi! !!

Za wszystki porady będę wdzięczny :lol:

(Zbych ) #2

Ja swego czasu próbowałem różnych sposobów i porzez karty na kablu skrosowanym i poprzez mostowe i nic nie działało zadziałał najprostszy sposób poprzez rozgałęzienie tego samego sygnału na drugi komp (podwójne gniazdo RJ45 i kabel standartowo oprawiony nie krosowany)i wszysko pięknie chodziło chociaż według opini fachowców nie miało prawa to działać na drugim kompie były te same bramy i dnsy tylko ip inne i oba kompy równoczesnie miały dostęp do zasobów internetu ale jestem podłączony do sieci osiedlowej i troche sumienie mnie gryzły że okradam swojego admina i zdecydowałem sie na podłączenie przez niego drugiej niezależnej lini za którą płace połowe pełnego łącza.

(Zofer) #3

Zobacz tutaj. Może znajdziesz coś co ci pomoże.

(pysiu) #4

Przedewszystkim musi byc kabel scrosowany

20040101221625.gif

(system) #5

Panel sterowania=>narzędzia administracyjne=>usługi

Jest tam pewna usługa o nazwie związanej z serverem, należy ją włączyć

(Christophorus) #6

Najprostsze rozwiazanie, niosące za sobą wydatek okolo 50 zł, kupic kabel usb (służący do podłaczenia kompów własnie) z jakims przejsciem pośrodku. Zawsze działa :slight_smile: Dostępny min. w sklepie "którego powinni zabronić."