Połączenie 2 kompów

Witam!

Mam problem z połączeniem ze sobą 2 kompów, na obu kompach win xp, no i karty sieciowe i kabel na skrętke…

Próbowałem już wele razy wszyscy moi znajomi mówią że wystarczy to połączyć i kompy same powinny się widzieć a tu lipton.

A może lepiej jakoś inneczej było by połączyć komputery, a chce je połączyć po to żeby udostępniac połączenie komputerowe drugiemu komputerowi! !!

Za wszystki porady będę wdzięczny :lol:

Ja swego czasu próbowałem różnych sposobów i porzez karty na kablu skrosowanym i poprzez mostowe i nic nie działało zadziałał najprostszy sposób poprzez rozgałęzienie tego samego sygnału na drugi komp (podwójne gniazdo RJ45 i kabel standartowo oprawiony nie krosowany)i wszysko pięknie chodziło chociaż według opini fachowców nie miało prawa to działać na drugim kompie były te same bramy i dnsy tylko ip inne i oba kompy równoczesnie miały dostęp do zasobów internetu ale jestem podłączony do sieci osiedlowej i troche sumienie mnie gryzły że okradam swojego admina i zdecydowałem sie na podłączenie przez niego drugiej niezależnej lini za którą płace połowe pełnego łącza.

Zobacz tutaj. Może znajdziesz coś co ci pomoże.

Przedewszystkim musi byc kabel scrosowany

20040101221625.gif

Panel sterowania=>narzędzia administracyjne=>usługi

Jest tam pewna usługa o nazwie związanej z serverem, należy ją włączyć

Najprostsze rozwiazanie, niosące za sobą wydatek okolo 50 zł, kupic kabel usb (służący do podłaczenia kompów własnie) z jakims przejsciem pośrodku. Zawsze działa :slight_smile: Dostępny min. w sklepie “którego powinni zabronić.”