Połączenie 2 kompów

Witam. Chciałbym przeprowadzić taką akcję:

Przychodzę do kogoś z laptopem. Ten ktoś ma coś, co ja chciałbym zassać. Nie chcę łączyć kompów kartami sieciowymi, wi-fi, crossami itp Nie potrzebuję neta na moim kompie, robienie sieci też odpada. Czy istnieje sposób na szybkie połączenie kompów? Np kawał przewodu USB i żeby się widziały jak np. pendrive?

Być może banalne pytanie:)

Ja bym to zrobił przez scrosowany kabel sieciowy, łącząc ze sobą te komputery poprzez karty sieciowe, wcześniej przerywając połączenie internetowe na komputerze kolegi. Co do USB to wiem że są ograniczenia w długości przewodu, (oczywiście dużo większe niż w przypadku przewodu sieciowego), porty potrafią się rozłączac po bodajże 20 minutach nieużywania tych portów, nawet kiedy sie wyłączy opcje oszczędności energii we właściowościach USB. Mówie to z przykładu połączenia livebox`u z komputerem, max 20 minut nieużywania i koniec połączenia z urządzeniem.

Ja mam cos takiego tylko ze innej firmy: http://twojepc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PC=1&pid=C9730173

najtańsze i najszybsze połączenie tych kompów nastąpi gdy kupicie kawałek kabla sieciowego i 2 rj-47 wtedy połączenie będzie gotowe.

rj-47 odpada, ale taki kabel usb do transmisji- o to chodziło. Dzięki