Polaczenie 2 komputerow przez router do internetu

(Stork69) #1

Witam jak w temacie problem dotyczy podlaczenia 2 komputerow do internetu, z tym ze polaczaczenie lokalne miedzy nimi dziala bez problemu tj. Transfer plikow dziala w obydwie strony. Przy podlaczeniu jednego z komputerow do internetu drugi laczy sie na kilka sekund poczym rozlacza. Czytalem juz o blokadach-zaporach firewall itp jednak na komputerze nie ma zainstalowanego zadnego programu tego typu a i sama zapora windowsowska jest wylaczona ma Ktos pomysl jak rozwiazac moj problem z gory dzieki :wink:

(Kamil2993) #2

Włącz w routerze automatyczne DHCP .

Na kartach sieciowych w kompach ustaw automatyczne przydzielanie IP.

Jeśli masz Windows Vista/7 wyłącz IP v6 !!

(kam10) #3

Twierdzisz że nie masz żadnych zapór firewall na komputerze, zapomniałeś o zaporze routera, on także może mieć firewalla. Więc jeśli problem tkwi po jego stronie to go po prostu wyłącz.

(Stork69) #4

wybacz moje ogarniecie ale nie zabardzo wiem jak to zrobic mozna prosic o wiecej info.

nie wiem czy to sie przyda ale przesylam scrn'a odnosnie konfiguracji http://img704.imageshack.us/f/routerlz.jpg/

nie posiadam 2 kart sieciowych na zadnym z komputerow tak wiec chcac podlaczyc je do internetu jednoczesnie musze chyba posiadac router na 1 komputerze jest Xp pro a na 2 Xp he. w opcjach polaczenia lokalnego (router) jest http://img153.imageshack.us/f/lokal.jpg/ w opcji internetu jest automat

(kam10) #5

Jeśli masz router ADSL i łącze telefoniczne to zapewne dostęp do routera masz za pomocą przeglądarki przez www (w innych routerach nie wiem bo nie posiadam). Poszukaj w instrukcji jaki numer ip masz wpisać w przeglądarce by dostać się do ustawień routera. I tu już znajdziesz wszystko, jeśli trochę pogrzebiesz po opcjach to powinieneś znaleźć zakładkę z ustawieniem firewalla. Tak jak już wcześniej powiedziałem jeśli problem leży po stronie firewalla to wystarczy go wyłączyć i po kłopocie :wink:

(Stork69) #6

faktycznie jest cos takiego... :wink: http://img375.imageshack.us/f/firewall.jpg/ jednak nic mi to nie mowi heh a skoro Tobie bardziej znane sa te ustawienia moze moglbys mnie pokierowac :wink:

(kam10) #7

Powinna gdzieś być opcja wyłączenia zapory, poszukaj a znajdziesz, jak nie to może będzie to bliżej opisane w instrukcji. Tak ci nie pomogę, bo router mam inny a co za tym idzie i oprogramowanie.

(Stork69) #8

ok dzieki wielkie bede grzebac :wink: jak co sie odezwe pozdrawiam

(roobal) #9

Po co chcecie wyłączyć zaporę sieciową w routerze? Wbudowana w router zapora chroni jedynie przed atakami sieciowymi, przed niczym więcej a w zakładce firewall ustawia się tylko i wyłącznie własne, dodatkowe reguły jak blokowanie wybranych portów, adresów IP itp. i z tego co widać nie ma ustawionych żadnych reguł, więc poza atakami z sieci zapora niczego więcej nie blokuje.

Skoro masz wyłączoną zaporę Windows to ją włącz i ustal wyjątki. Jeśli masz włączony serwer DHCP na routerze to nie wpisuj ręcznie żadnych adresów IP czy DNS. Podepnij przynajmniej jeden komputer kablem dostarczonym z routerem lub kablem prostym, być może próbujesz nieświadomie podpiąć komputery kablem skrosowanym.

Pozdrawiam!