Polaczenie 2 komputerow przez router do internetu

Witam jak w temacie problem dotyczy podlaczenia 2 komputerow do internetu, z tym ze polaczaczenie lokalne miedzy nimi dziala bez problemu tj. Transfer plikow dziala w obydwie strony. Przy podlaczeniu jednego z komputerow do internetu drugi laczy sie na kilka sekund poczym rozlacza. Czytalem juz o blokadach-zaporach firewall itp jednak na komputerze nie ma zainstalowanego zadnego programu tego typu a i sama zapora windowsowska jest wylaczona ma Ktos pomysl jak rozwiazac moj problem z gory dzieki :wink:

Włącz w routerze automatyczne DHCP .

Na kartach sieciowych w kompach ustaw automatyczne przydzielanie IP.

Jeśli masz Windows Vista/7 wyłącz IP v6 !!

Twierdzisz że nie masz żadnych zapór firewall na komputerze, zapomniałeś o zaporze routera, on także może mieć firewalla. Więc jeśli problem tkwi po jego stronie to go po prostu wyłącz.

wybacz moje ogarniecie ale nie zabardzo wiem jak to zrobic mozna prosic o wiecej info.

nie wiem czy to sie przyda ale przesylam scrn’a odnosnie konfiguracji http://img704.imageshack.us/f/routerlz.jpg/

nie posiadam 2 kart sieciowych na zadnym z komputerow tak wiec chcac podlaczyc je do internetu jednoczesnie musze chyba posiadac router na 1 komputerze jest Xp pro a na 2 Xp he. w opcjach polaczenia lokalnego (router) jest http://img153.imageshack.us/f/lokal.jpg/ w opcji internetu jest automat

Jeśli masz router ADSL i łącze telefoniczne to zapewne dostęp do routera masz za pomocą przeglądarki przez www (w innych routerach nie wiem bo nie posiadam). Poszukaj w instrukcji jaki numer ip masz wpisać w przeglądarce by dostać się do ustawień routera. I tu już znajdziesz wszystko, jeśli trochę pogrzebiesz po opcjach to powinieneś znaleźć zakładkę z ustawieniem firewalla. Tak jak już wcześniej powiedziałem jeśli problem leży po stronie firewalla to wystarczy go wyłączyć i po kłopocie :wink:

faktycznie jest cos takiego… :wink: http://img375.imageshack.us/f/firewall.jpg/ jednak nic mi to nie mowi heh a skoro Tobie bardziej znane sa te ustawienia moze moglbys mnie pokierowac :wink:

Powinna gdzieś być opcja wyłączenia zapory, poszukaj a znajdziesz, jak nie to może będzie to bliżej opisane w instrukcji. Tak ci nie pomogę, bo router mam inny a co za tym idzie i oprogramowanie.

ok dzieki wielkie bede grzebac :wink: jak co sie odezwe pozdrawiam

Po co chcecie wyłączyć zaporę sieciową w routerze? Wbudowana w router zapora chroni jedynie przed atakami sieciowymi, przed niczym więcej a w zakładce firewall ustawia się tylko i wyłącznie własne, dodatkowe reguły jak blokowanie wybranych portów, adresów IP itp. i z tego co widać nie ma ustawionych żadnych reguł, więc poza atakami z sieci zapora niczego więcej nie blokuje.

Skoro masz wyłączoną zaporę Windows to ją włącz i ustal wyjątki. Jeśli masz włączony serwer DHCP na routerze to nie wpisuj ręcznie żadnych adresów IP czy DNS. Podepnij przynajmniej jeden komputer kablem dostarczonym z routerem lub kablem prostym, być może próbujesz nieświadomie podpiąć komputery kablem skrosowanym.

Pozdrawiam!