Połączenie 2 komputerów Vista i XP

(Nerogold) #1

Witam!

Mam w domu laptopa firmy acer i komputer stacjonarny. Chciałbym je połączyć tak aby na laptopie i PC działał internet i jednocześnie można będzie wymieniać się danymi, przesyłać pliki itp. Kupiłem dzisiaj kabel i podłączyłem do karty w laptopie i PC Realtek Family. Ale ni jak nie potrafię tego skonfigurować. Czytałem w pomocy ale tak to tam wytłumaczone, że... Na stronie internetowej Microsoftu też za dużo nie ma proszę o pomoc bo wyświetla mi się na pc-ku ciągle Pobieranie adresu sieciowego a Vista w ogóle nic nie widzi.

(slawex1983) #2

Włącz na obu komputerach kreator połączenia sieciowego i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

(Nerogold) #3

No ale na laptopie mam Viste a na PC XP-ka a w ogole w XP nie ma takiego czegoś kjak kreator połączenia sieciowego (przynajmniej nie znalazłem).

(Nerogold) #4

No ale na laptopie mam Viste a na PC XP-ka a w ogole w XP nie ma takiego czegoś kjak kreator połączenia sieciowego (przynajmniej nie znalazłem).

(Zwolan) #5

W Xp wejdź w Moje miejsca sieciowe -> Konfiguruj sieć w domu... . W Viście konfigurujesz to mniej więcej tak samo. Nazwa grupy roboczej musi być taka sama.

(Nerogold) #6

jest podobnie... Ale ja nie wiem w ogóle co i jak. Potrzebuję jak ktoś da jakiś poradnik albo odnośnik do strony gdzie napisane jest krok po kroku jak skonfigurować się domową PC i Notebook i jednocześnie zeby internet (neostrada) na nich działał. Proszę o szybką odpowiedź.

(slawex1983) #7

Przecież ten kreator jest tak prosty, że łatwiej już być nie może.

(Nerogold) #8

arghh ale w viscie go nie ma tzn jest ale tylko do sieci bezprzewodowych ja mam przez etharnet

prosze niech ktos mi pomoze

(Nerogold) #9

pomoże mi ktoś ?? ;(

(tores1977) #10

http://windowshelp.microsoft.com/Window ... d1045.mspx

i

http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=156393

a na przyszłość trochę samodzielności życzę koledze :wink:

(Nerogold) #11

dzięki za linki, ale sam rowiązałem problem grzebiąc w ustawieniach xp wielkie dzięki za zainsteresowanie tores1977