Polaczenie 2 komputerow w lan

Posiadam 2 komputery ktore stoja 1m od siebie i sie zastanawiam czy moglbym stworzyc lana miedzy nimi za pomoca kabla usb bo niestety tylko na jednym z nich mam karte sieciowa

Hmm chyba jest to nie możliwe bo jeszcze nie słyszałem o kablu usb co łączy 2x kompy.ALe nie jestem pewien na 100% ze nie mozna :stuck_out_tongue:

a właśnie że jest takim kablem

to widze ze taniej kupic 2 karte sieciowa

pytałeś czy jest taka mozliwość a nie o cenę

Kupisz co wolisz.

Osobiście namawiałbym na zakup routera gdyż wtedy komputery działają niezależnie od siebie (pierwszy nie musi być włączony aby na drugim by net).

Jeśli połączysz kartami sieciowymi (opis masz tu) to wtedy jeden komputer musi działać jako serwer (musi być cały czas włączony) aby udostępniać połączenie drugiemu komputerowi.

Więc na jedno to wychodzi. Ale biorąc pod uwagę iż jeden komputer będzie często chodził bez potrzeby to lepiej kup router (wróci się na prądzie) :mrgreen:

a kto powiedział, że chodzi o net? może chodzi tylko o przesyłanie plików?

Jakby mu chodziło tylko o przesyłanie plików to by napisał.

Jeśli mu chodziło o przesyłanie plików to nas o tym poinformuje.

Pozatym: jeśli udostępni neta z jednego na drugiego to do przesyłania plików między komputerami jest już bardzo blisko.

a jak udostepnic internet na drugim komputerze jezeli podlaczylem kablem ale w otoczeniach sieciowych ich nie wykrywa

jedno z drugim niema nic wspólnego…mozesz udostepniać neta innym komputerom majac problemy z udostepnianiem plików i drukarek…

trudne do wyjaśnienia - szczególnie gdy nie działa.

Złączono Posta : 10.07.2006 (Pon) 18:51

obejrzyj na vortalu prezentacje odnośnie sieci polecam :wink:

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

A tam będziesz oglądał - ściągnij sobie na dysk -

http://storage.dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa/siec_domowa_low.swf

juz zrobilem dziala,a gdzie mozna kupic kabel do lana najtaniej??

Zobacz na allegro

RJ45?? ta wersja kabla

Tak rj45 czyli popularna “skrętka” służy do budowy przewodowych sieci.

Zresztą wcześniejszy link został zlainkowany jako wynik wyszukiwania :wink:

Aju , dziwię się, że powielasz bzdurne nazewnictwo skrętki UTP.

Mazek może nie wiedzieć, że RJ45 jest nazwą wtyku do np. karty sieciowej, ale z Twoim doświadczeniem nie powinieneś powielać błędnych nazw, bo nawet nie można nazwać tego żargonem.

Popularna “skrętka” nie nazywa się RJ45, tylko kabel lub przewód sieciowy UTP albo po prostu skrętka UTP kat.5 lub 6, jak kto woli.

Istotą rzeczy w tym temacie jest również to, by kupiona (i zarobiona wtykiem RJ45) skrętka UTP była typu cross-over do bezpośredniego połączenia dwóch komputerów.

Pozdrawiam

:okulary:

dzisiaj jak kupilem kabel to na 2 komputerze wyswietla mi jakies ograniczenie lacznosci

kartasieciowa0hx.th.jpg

na 1 komputerze wyswietla sie polaczono,wczoraj wszystko zrobilem wedlug prezentacji i na starym kablu i dzisiaj na obudwu kablach nie dziala,co moze byc przyczyna?/

Skonfiguruj sieć wdg. np jednego z tych opisów.