Połączenie 2 monitorów


(Panda002) #1

Witam. Chciałem zapytać jak/czym połączyć dwa monitory do komputera?. Chciałbym jeden monitor który jest podpięty do monitoringu połączyć z monitorem do komputera tak aby obraz z komputera był wyświetlany na obu monitorach z możliwością przełączenia na obraz z monitoringu. Co możecie mi poradzić?


(Drobok) #2

Jeśli miałbyś monitor z opcją zmiany źródła sygnału to problemu nie ma (wystarczy ci spliter do pc’ta). Jeśli takiej opcji musisz mieć switch pod twój port (nie podałeś nic …).

Biorąc pod uwagę że twój monitor byłby pod vga będzie to coś takiego: http://besting.eu/pl/manualny-przelaczn … nitor.html (do komputera wystarcy kabel 2vga na 1vga)


(scripter1) #3

Tak czytam i nie mogę zrozumieć co napisał kolega drobok (chyba jeszcze się na dobre nie obudził pisząc to).

m4rYjUsh3k , skoro nie podałeś nam żadnych szczegółów to napiszę ci ogólnie jakie są opcje.

Zakładam że chodzi ci o to że na monitorze 1 ma zawsze być obraz z komputera a na monitorze 2 na zmianę albo z komputera albo z monitoringu, aby to zrobić trzeba się za to wziąć w 2 częściach.

Po 1 trzeba rozdzielić sygnał z komputera.

Jeśli masz kartę graficzną z 2 wyjściami to sprawa jest prosta i wystarczy do pierwszego podłączyć monitor 1 a z drugiego pójdzie kabel do do monitora 2 a potem skonfigurować w sterowniku że ma być klonowanie obrazu.

Jeśli nie masz karty z 2 wyjściami to musisz się wyposażyć w odpowiedni splitter (jeśli masz w karcie graficznej wyjście VGA/D-SUB to będzie to coś takiego: http://www.ceneo.pl/5685475) i nim rozdzielić sygnał.

Po 2 musisz do monitora 2 wpuszczać na przemian sygnał z kompa i sygnał z monitoringu.

I tu tak jak napisał kolega wyżej jeśli masz monitor wyposażony w 2 złącza i możliwość przełączania źródła wystarczy tylko podpiąć dwa kable pod te dwa złącza.

Jeśli twój monitor ma tylko jedno złącze (nie ma przełączania źródła) to musisz zastosować przełącznik sygnału (w przypadku złącza VGA/D-SUB będzie to coś takiego co pokazał kolega wyżej).

Teraz wystarczy już tylko to połączyć ze sobą.

Sprawa się komplikuje jeśli w sprzętach są różne złącza ale skoro nie podałeś nam żadnych szczegółów nie będę zgadywał co masz i spekulował co da się jak połączyć a co się nie da.

Chyba że chodzi ci o to żeby na obu monitorach zawsze było dokładnie to samo - na obu z kompa a po przełączeniu na obu z monitoringu.

W taki przypadku potrzebujesz przełącznika i splittera, do przełącznika wpinasz dwa kable doprowadzając obraz z kompa i z monitoringu a z drugiej strony na wyjściu podłączasz splitter i rozdzielasz sygnał wychodzący na 2 monitory.