Połączenie 2ch routerów


(Jasiutyp) #1

Witam

W jaki sposób mogę dołączyć drugi router do łączą? Problem polega na tym ze router który mam jest za daleko i nie wszędzie jest wi fi dlatego chcę poprowadzić kablem choć musicie mi pomóc jakim tak aby podłączyć drugi router ? Pomocy jak to zrobić? Jestem zielony w tym temacie.


(Gogo69) #2

Potrzebujesz wzmacniacz a nie 2 router, np. http://tech.wp.pl/query,wzmacniacz-Wi-Fi,szukaj.html?ticaid=113d96


(MrBeckham666) #3

repeater.

 

można kupić np dwa tanie tp linki i postawić na nich gargoyle bez problemu wtedy można zrobić repeater i zwiekszyć zasięg sieci. Sam z tego korzystam.


(roobal) #4

Jeśli dokupujesz drugie urządzenie, to kabel będziesz miał w zestawie. Jeśli już masz drugi router, a kabel jest za krótki, w sklepie mówisz, że chcesz skrętkę UTP kategoria 5e i podajesz ile metrów potrzebujesz. Jak nie będą mieli gotowych, to prawdodpobnie zarobią Ci skrętkę takiej długości, jakiej będziesz potrzebował.

Jeśli to będzie drugi router, to możesz je podłączyć portem LAN - WAN, ale będziesz miał 2 podsieci i podwójne NATowanie, Możesz je podłączyć portami LAN, wszystko będzie w jednej podsieci (ale tu musisz wyłączyć jeden z serwerów DHCP). Jak kupisz repeater, wzmacniacz czy co innego, to będziesz miał tylko jeden port, do którego wepniesz kabel. Co do konfiguracji, to wszystko znajdziesz w instrukcji obsługi urządzenia.


(Jasiutyp) #5

Wzmacniacz posiadam. Z tym ze problem jest w tym ze wifi łapie kreskę albo i nie na laptopie w jednym miejscu wiec jak włączę wzmacniacz to obszar sygnału się zwiększy a co z prędkością internetu? Router jest w innym budynku. Dlatego wydawało mi się ze puścić kabel i drugi router zrobić będzie wygodniej bo będzie i wifi i dostęp do stałego łączą

Czytałem gdzieś ze jak kupie router bez ADSL to tylko konfigurację trzeba zrobić i będzie działać


(roobal) #6

To już zależy z jaką przepustowością działa urządzenie. Jeśli puścisz po kablu, to o sygnał martwić się nie musisz. Jeśli zrobisz most bezprzewodowy, to już masz mniej wydajne połączenie.

Napisz co masz i co chcesz kupić.


(Jasiutyp) #7

Otóż, mam jakiś router z belgacom ponieważ siedzę w Belgii. Mam wzmacniacz sygnalu cisco ale nie potrafię go zamontować bo nie mam instrukcji… próbowałem na wiele sposobów. A co do kupna to nie mam pojęcia jaki router kupić bo się nie znam

http://www.pixmania-pro.pl/pl/pl/21795944/art/linksys/re2000-wzmacniacz-wifi-n-dual-band.html

http://setuprouter.com/router/belgacom/b-box-3/

Taki zestaw


(roobal) #8

Jak masz wzmacniacz to po co Ci jeszcze dodatkowy router?


(Jasiutyp) #9

Bo wolał bym stałe łącze do komputera stacjonarnego