Połączenie dom - firma

Witajcie!

 

Mam firmę położoną 50 metrów od mojego miejsca zamieszkania. Mieszkam w kamienicy na 1 piętrze wewnątrz podwórka - firma jest na parterze zewnętrznej kamienicy. Niestety nie ma widoczności optycznej - patrz schemat:

 

https://www.dropbox.com/s/8kqgf0bqd7z5nqp/schemat.png

 

Chciałbym w firmie zamontować dwie kamery (jeszcze nie wybrane) i przesyłać z nich obraz do serwera synology w domu. W domu mam serwer i router tp-link n600. Wyposażenie firmy pozostaje do wyboru. Jak tego dokonać?

 

Pytałem na forum synology, ale jedyne co mi polecili do dwie nanostacje na wysięgnikach lub na dachu, tak żeby widziały się na wzajem. Problem w tym, że ani administrator nieruchomości niebyłby z tego zadowolony, ani ja bo podwórko to przestrzeń publiczna i bałbym się o sprzęt. Nie chce mi się natomiast wierzyć, żeby w tych czasach nie było metody na przesłanie sygnału z kamery do routera oddalonego jedynie o 50m.

 

Macie jakiś pomysł?

Na 50 metrów to wystarczy najzwyklejsza w świecie skrętka.

No właśnie problem jest z administracją budynku. Nie są zbyt zadowoleni, że chcę sobie coś montować im na ścianie.

Sprawdź najpierw czy sygnał w ogóle dochodzi, 50m to nie jest duża odległość i jeśli nie ma większych zakłócen (przeszkód na drodze), to powinieneś złapać sygnał. Jeśli nie, to bez anten na dachu się nie obejdzie. Innym rozwiązaniem jest to zrobić po sieci WAN (Internet), zamiast LAN z użyciem VPN, niestety wygeneruje to dodatkowy koszt związany z podłączeniem do internetu, ale jeśli korzystasz w obu miejscach z internetu, to nie powinien to być żaden problem. W ten sposób masz również dostęp do kamer z dowolnej lokalizacji na świecie, nie tylko z domu.

 

Tak, tylko że do pociągnięcia skrętki, potrzebna jest zgoda właściciela budynku i podejrzewam, że jeśli kabel będzie wisiał w miejscu publicznym, na to też będzie potrzebna zgoda. No i to, że budynki są oddalone o 50m, nie znaczy że taką długość kabla użyjemy, bo przecież nie będzie on sobie swobodnie zwisał z piętra na parter, taki kabel trzeba by było połozyć wyżej, żeby ludziom nad głową nie wisiał, więc dojdą dodatkowe metry.