Połaczenie dwóch komputerow - problemy z internetem

witam , tak jak w temacie ( ale zaraz więcej szczegółów)

a więc , mam 2 komputery w kazdym karta sieciowa, komputery połaczene kablem skrętka , chciałem udostępnić internet na drugim komputerze , skonfigurowałem połaczenia sieciowe poprzez kreatowa w win XP SP2 - bo takowy posiadam , wykrywa niby ze połaczenie lokalne jes teraz dostępne , ale nic poza tym. wykonałem wszystko wg demonstaracji w tym portalu i tez nic . problem polega na tym ze komputer drugiego nie widzi w tej sieci , mimo że “połaczenie lokalne jest dostępne” .

jesi chodzi o mój internet to jest to neostrada - chce udostępnic w domu na drugi komp

Witaj masz stałe ip czy dynamiczne na tych PC? Jakiś firewall?

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 19:45

żeby zobaczył drugiego musisz mieć te same grupy robocze IP z tego samego zakresu i włączone udostępnianie plików i drukarek!

firewall - kerio( na głównym) , a systemowy firewall jest na drugim

IP - neostrady dynamiczne , komputerów jesli brac pod uwage demonstracje to wg. wstawień na głównym 192.168.0.1 i drugi 192.168.0.2 - a wiec stałe

próbowałem rózych opcji z IP stałym i zmiennym

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 19:47

te same gry robocze - znaczy sie takie same nazy grup to jest np. DOM

a udostępnianie mam właczone na głównym - czy musi być na obu ?

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 19:49

jest na obu , moze to kerio cos krzaczy ?

kerio skonfigurowałes tak aby dopuszczał ten drugi PC jako zaufany myślę że na tym drugim podaruj sobie firewall systemowy i tak cały ruch idzie przez kerio jako że cały net przechodzi przez komp host

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 19:51

przechodzą Ci wogóle pingi w sieci?

nie pingi nie idą - po skonfigurowaniu firewalli też nic ;/

tzn na tym 2 kompie start - uruchom -cmd - enter - ping 192.168.0.1 - enter

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 19:54

sorka nie doczytałem !!

tez sprawdziłem - idą !

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 19:55

z przeplotem tzn ? - bo nie bardzo sie orientuje

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 19:57

wylaczyłem firewall ( kerio na glównym ) komputer jest widoczny w sieci , tzn z tego drugiego widze ten główny - internetu nie ma na drugim (podrzędnym)

jeśli korzystasz z połączenia 2 kompów bez switcha lu innego routera musisz mieć kabel tzw cross a nie 1 do 1

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 20:00

tzn jak popatrzysz na wtyki rj45 to nie może być tak że na 1 pinie i na kolejnych we wtyczkach masz te same kolory

tzn w sklepie jak poprosiłem o kabelek - to jest to spzedawca okreslił jest to “bezpośredni” wydaje mi ze coss

Powiedziałeś że dwie karty sieciowe bez innych dodatków???

switch router itd

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 20:04

oczywiscie powiedziałeś do sprzedawcy!!

tak bez niczego, dwie zwykłe karty sieciowe

a popatrz na kolory kabelków w RJ-tach jak to u Ciebie leci np brązowy - białobrazowy itd

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 20:06

może jest żle zaciśniety lub z pomyłką

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 20:10

http://forum.msstudio.com.pl/laczenie_k … abel%20UTP

tutaj znajdziesz rysunek jak ma być prawidłowo ---- pod koniec stronki

no to tak z jedenej strony jest tak brąz-białobrąz-pomarańczowy-białoniebieski-białopomaranczowy,zielony-bialozielony

na drugim końcu jest tak : braz-bialobraz-ziel-bialonieb-bialoziel-pomaranczowy-bialopomarańczowy

jeszce inne pytanko karty sieciowe mają diody? jeśli tak to czy się świecą ? mrugają ? itd

podawałem z lewej do prawej

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 20:15

karty maja diody, reagują i świecą

moim zdaniem skopany kabel 4-5 oraz 7-8 para ma być taka sama popatrz na rys na stronie którąCi podałem!!

czy kolejność na jednym i drugim końcu powinna być taka sama ? bo wg, wzoru podanego na stronie to z jedej strony jest ok, ale z drugiej nie bardzo

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 20:19

czyli teraz tak - koputery wykrywaja sie tylko w jedna stronę tzn . podrzędny wykrywa główny , główny podrzędnego nie , połaczenie jest aktywne na obu , internetu brak na podrzędnym

ma być niestety dokładnie crossower drobna pomyłka i nie działa cóż diabeł tkwi w szcegółach!!

heh no to jesli chodzi o kabel to nie mam wyjścia - musze pomaszerowac jutro do sklepu , zeby zrobił mi jeszcze raz prawodłowo , bo sam nie dysponuje odpowiednimi narzędziami

---- tu pytanie pingi nie przechodzą z obydwu?? czy z jednego??

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 20:31

jak załatwisz sprawę z kabelkiem to proponuję połączenie int na

analog proxy

trochę trzeba skonfigurować ale działa bez problemowo mój e-mail gdybyś potrzebował pomocy tomik68@tlen.pl Powodzenia