Połączenie dwóch PC w LAN

Witam.

Ponieważ złożyłem ze starszych części komputer. Jak sama nazwa mówi, nie jest to cud techniki. Po prostu komputer pod internet i tyle. Jednak WindowsXP na nim, także coś z tego jest.

Jednak przejdźmy do rzeczy.

Mój komputer ( lepszy do normalnego użytku ) posiada wejścia LAN na płycie głównej. W tym starszym jest karta sieciowa, nie jest chyba zła. W każdym razie połączyć te komputery chyba by dało rady ? No i co będe do tego potrzebował ? Czy zwykły kabel do modemu wystarczy ?

No i właśnie. Chciałbym się dowiedzieć jak mogę to zrobić. Jak połączyć te kompy w LAN tak żeby nawzajem się widziały i możnabyło przeglądać zawartość jednego jak i drugiego. Opcjonalnie chciałbym się też dowiedzieć czy byłaby możliwość w takim ustawieniu udostępnienia łącza z tego lepszego na ten słabszy włąsnie poprzez to połączenie LAN.

Troche zagmatwałem, ale mam nadzieje, że zrozumienie o co mi chodzi.

Czekam na waszą pomoc i z góry dziękuje za nią !

kupujesz kabel scrossowany :stuck_out_tongue:

łaczysz dwa kompy

odpalasz na tym lepszym kreatot konfigracji sieci domowej, zaznaczasz że to ten komputer ma połącznie z internetem inne łączą się za pośrednictwem tego komputera

wpisujesz grupę roboczą, na koncu zaznaczasz że chcewsz mieć możliwość udostepniania plikoiw i drukarek

Teraz drugo komp

odpalasz ten sam kreator, zaznaczasz że ten kompouter łącz się za pośrednictwem innego komputera w sieci, wpisujesz tą samą grupę roboczą, zaznaczasz udostępnianie i juz

Proponuję przeglądnąć inne posty.

juz nie raz było to omawiane.

kabelek skrosowany podlacz i bedzie działać.

udostępniasz zasoby i działa.

tyle w skrócie.

Mała sieć domowa w Windows XP - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=20