Połączenie HDMI z TV - nie działa dźwięk


(Nowickilukasz) #1

Kupiłem 32 calowy telewizor oraz kabel HDMI marki Hama. Próbuje podłączyć z komputerem Acer Aspire 7738G z karta graficzną GeForce GT 130M. Obraz działa, brakuje dźwięku. Przeczytałem kilkanaście wątków odnośnie konfiguracji dźwięku ale to nie pomaga.

Tak to wygląda od strony ustawień:

Próbowałem już sam różnie poustawiać zgodnie ze wskazówkami jakie wyczytałem w googlu ale nic nie pomaga.


(xyzzyx) #2

viewtopic.php?f=19&t=414160 Wczoraj "chodził" ten sam problem. Sprawdź czy będzie coś dla ciebie. Pozdrawiam.


(Bobej) #3

W razie kolejnego niepowodzenia dodam coś od siebie. Sam posiadam dwie karty dźwiękowe i jeśli ma się otwarte jakieś aplikacje podczas zmiany to dopiero kolejne otwarte programy będą wysyłały dźwięk z nowego źródła. Otwarte przed zmianą będą nadal wysyłały ze starego (ciekawostka: można uzyskać efekt, że z jednej karty jest odtwarzana np. muzyka z na drugiej dźwięk z filmu). Po zmianie wystarczy więc zamknąć otwarty program i otworzyć ponownie, lub wprowadzać zmiany gdy nie mamy otwartych aplikacji. Napisałem to z własnych doświadczeń i nie wiem czy w tym tkwi problem.


(Nowickilukasz) #4

Z podanego wątku wynika tyle, że mój sprzęt może nie pozwalać na wysłanie dźwięku. Jutro zadzwonię do acera i podpytam. Jakieś jeszcze propozycje?


(Kuszelas 48) #5

Ja mialem ten sam problem i moj ziec zrobil tak (niestety powiem ci w wersji angielskiej, bo mam takie wind 7)(mieszkam poza krajem)

Wejdz w control panel, nastepnie wejdz w appearance and personalization,nastepnie wejdz do connect to projector i kliknij na duplicate(na obrazek laptopa i dodatkowego ekranu w tle). To mi dalo ze mam dzwiek i obraz z laptopa na Sony LCD poprzez HDMi, mimo ze w instrukcji tego sony pisze ze musze polaczyc dodatkowym przewodem audio z laptopa do LCD. Moze to ci rozwiaze twoj problem. Moj laptop to dell 5010