Połączenie internetowe dopiero po restarcie komputera

Witam! Po wizycie moich wnuków musiałam stawiać system od nowa. Teraz niestety mam problem. Kiedy włączam komputer nie mam połączenia internetowego (mam router ale podłączony jest kablem). Dopiero po restarcie komputera połączenie pojawia się. Zauważyłam również, że komputer bardzo długo się ładuje. Wcześniej nie było takich problemów. Na laptopie męża połączenie jest od razu. U mnie słychać, że komputer pracuje… czyli myślę, że może jakies usługi zamulają mi go. W autostarcie mam tylko antywirusa. Komputer skanowałam, defragmentowałam. Może jakaś dobra duszyczka mi pomoże? Z góry dziękuję.

Start->Panel sterowania->widok według:duże ikony(nad ikonami)->system->menadżer urządzeń(po lewej) i daj zdjęcie jeśli są żółte wykrzykniki

instalowałaś sterowniki do chipsetu

Przyznam, że nie wiem co to “chipset”. Tak wygląda mój menadżer urządzeń:

mwsnap001j.jpg

Niby wydaje się być wszystko w porządku.

Sterowniki sprawdzałam DriverScanner i też jest ok.

Dodane 01.09.2011 (Cz) 23:15

Acha…chipset to płyta gówna. Ja mam płytę Asusa P5Q SE i instalowałam te sterowniki.

Dodane 02.09.2011 (Pt) 22:41

Widzę, że to forum ostatnio jest mało pomocne. To nie pierwszy raz kiedy ktoś pisze, że chce pomóc i zostawia temat bez odpowiedzi. Ja jednak (choć wiedzę informatyczną mam niewielką) podzielę się tym jak sama rozwiązałam swój problem. Może to komuś pomoże. Po prostu wyłączyłam wszystkie usługi (oczywiście bez systemowych i antywirusa) i mam już normalne połączenie, a komputer się nie muli przy starcie. To takie proste prawda? Szkoda, że nie dla każdego. Tym razem sama sobie dziękuję za pomoc :smiley: .