Połączenie internetowe

Hej!

Mam problem z moim połączeniem internetowym ( mam sieć osiedlową lan)

Gdy testuje moje połączenie korzystając ze strony www.numion.com to raz mam osiągi 400 kbps a raz spada do 30.

Nie mam rzadnego wirusa ani szpiega a interwencja u dostawcy internetu nie odniosła oczekiwanych skutków.(praktycznie tylko mnie przepieli na inne urządzenie).

Czy wie ktoś jaka to może być przyczyna ?

Z góry wielkie dzięki!

W sieciach osiedlowych już tak jest, “wahnięcia” szybkości są na porządku dziennym i raczej nie spodziewaj się rewelacyjnej poprawy po twoich zgłoszeniach u dostawcy. Problem może leżeć w kiepskiej jakości łączach stosowanych w osiedlówkach.

Radio czy kabel? Wiesz, różnie to jest z tymi sieciami. Najlepiej mieć od jakiejś dobrej firmy dostęp do neta =) :slight_smile:

Zdaję sobie sprawę że to sieć LAN ale nigdy aż tak poważnych wachnięć sieci nie było. Jest to sieć na kabel .

Piszesz że: “praktycznie tylko mnie przepieli na inne urządzenie”

Skoro tak to wniosek nasuwa się sam: problem leży po stronie dostawcy internetu, nie twojej.

A podział transferu i p2p

Nie urzywam rzadnego programu p2p a nie rozumiem do końca o co Tobie chodzi Asterisk z podziałem transferu.

Wydaje mi się że to zapewne wina mojego dostawcy internetu.

A może ktoś inny zasysa.

Admin ma zapewne możliwość ograniczania

transferu Userom - jeżeli tego nie robi - może

to być przyczyną wahnięć.

Zapewne chodziło o to czy jest on dzielony dynamicznie

Jeśli twoja sieć obsługuje DHCP to możliwe ze ktoś podszywa się pod twojego MAC-a i ssie na twoje konto, i raczej nic nie pomoże jak zerknięcie kto to i odcięcie mu kabla :wink: