Połączenie iplusa


(Mateuszficu) #1

Witam! Mam problem z polaczeniem internetowym, mianowicie strasznie muli. Posiadam w tej chwili iplusa. Z zasięgiem jest wszytko wporządku, gdyż kiedyś nie było z tym, żadnych problemów i internet śmigał conajmniej 2mb/s, a teraz internet nie moze sie polaczyc w ogole w standardzien HSDPA. W porywach ciagnie do 2kB/s :slight_smile: Wczesniej myslalem ze to wina modemu, ale potem przelozylem karte sim do komorki i ja podlaczylem jaka modem i dalej to samo bylo. Juz nie wiem co robic, a systemu nie mam teraz czasu reinstalowac. Bardzo prosze o pomoc.


(Damian Nsp) #2

Jeśli to internet mobilny to jest możliwość że wyczerpałeś limit pobranych danych z internetu. W związku z czym nadal masz połączenie, ale o kiepskiej przepustowości.

Radze spr. ilość pobranych danych dostępnych w usłudze oraz porównać z ilością pobranych.

zapraszam do mojego tematu :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/post2199645.html#p2199645


#3

Ficu , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Mateuszficu) #4

Limit nie został wyczerpany, przekładając kartę do komórki lub laptopa wszystko działa szybko. Myślę, że to wina oprogramowania bo mam mały syf na komputerze :), tylko co w takiej sytuacji miałbym zrobić, co odinstalować, gdzie mógłbym chociaż tego szukać? Sytuacja wygląda następująco: kilka miesięcy temu zaczęły się problemy, ale od tego że co kilka minut były przerwy w dostawie internetu(ściślej internet był, ale też tak ok 2kB/s), po czym wszystko było wporządku itd, potem moim subiektywnym zdaniem te przerwy zaczęły się wydłużać, aż do dziś. I teraz mam jedną wielką przerwę :-x


(Semtex) #5

Co rozumiesz przez słowo “mały” syf?Myślisz o infekcji czy ogólnym zaśmieceniu systemu?


(Mateuszficu) #6

Myślę o ogólnym zaśmieceniu systemu, jeśli chodzi o infekcje to raczej odpada, bo mam Kasperskiego i nic mi nie wykazywał jak zaczęły się te problemy.


(Semtex) #7

Pobierz ten program CcleanerPosprzątaj rejestr i system,przed tym zrób punkt przywracania systemu,i kopie rejestru,ten program ci na to pozwoli,następnie zrób screen’a programów,które siedzą w autostart,może coś tam siedzi.Opcja zarządzania elementami startowymi jest też w tym sofcie,który podałem.


(Mateuszficu) #8

Dzięki wielkie. Jak tylko będę w domu to to zrobię i napisze czy pomogło. :slight_smile:

Dodane 24.06.2009 (Śr) 20:12

Niestety nic nie pomogło dalej to samo, internet łączy sie głównie w standardzie edge zamiast hsdpa. Wyczyściłem rejestr i zrobiłem wszystko co ten program oferował. Chciałem także zobaczyć, czy internet będzie normalnie działał w trybie awaryjnym, ale niestety nie łączy sie w ogóle w tym trybie(sprawdzałem 2 programami - iplus menager i mobile connect). :frowning: Co jeszcze mógłbym zrobić, bardzo proszę o pomoc.