Połączenie komputera z laptopem

Tak wiec mam połączony komputer z laptopem i skonfigurowane połączenie sieciowe , internet na laptopie jest poprzez mój komputer.

Problem w tym że jeżeli chce coś skopiować z laptopa np. coś co wazy 1GB to kopujuje sie tylko 1/5 tego potem wyskakuje błąd ze te zasoby sieciowe są już niedostępne…i koniec. Po tym zdarzeniu internetu na laptopie juz niema, gdy wyłączy sie karte sieciowa na laptopie ,przy próbie jej wlączenia pisze “Próba niepowiodła się” ,trzeba resetowac oba komputery…

Jeżeli ma ktos jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu , to prosze o jego opisanie.

Z góry dzięki.

Któraś z kart sieciowych “nawala” lub kabel sieciowy (wtyki RJ45) są niewłaściwie (słabo) zaciśniete i kabelki w środku nie łączą teoretycznie i praktycznie po odłaczeniu kabla z gniazda którejkolwiek karty i ponownym jego podłączeniu automatycznie na nowo powinny zostać pobrane (odświeżone) ustawienia sieciowe

Komputery połączone są siecią kablową czy bezprzewodową?

kablową

kilka razy skonfigurowałem sieć ponownie…skopiować mi się udało wysyłając z laptopa.

ale teraz jest taki problem że na laptopie niema internetu -.-

czy problemem moze być to że nazwa komputera jest taka sama jak nazwa użytkownika? Ponieważ przegladając rózne tematy coś takiego wyczytałem…