Połączenie komputerów


(system) #1

Witam ! Niewiem jak nazywa sie to prfesjonalnie i czy jest taka mozliwosc zeby połączyć komputery które nie znajdują sie w tym samym domu tak abym mogł korzystac z danych z dysku drugiego komputera i tak samo zeby moj kumpel mogł kozystac z moich danych z dysku komputera :smiley: Z grory dzieki za odpowiedz


(Neon1992) #2

Jeżeli są w jednej sieci to tak.


(system) #3

No a da rade jakims programem to zrobic ja mam Vectre on ma Dialog. No i czy zmienne ip tez ma jakies znaczenie ?


(Enter6000) #4

Polecam program TeamViewer.

Za pomocą funkcji Transfer plików będziesz mógł dostać się do plików kolegi, ale działa to tylko w jedną stronę. Na dwóch komputerach jest ten program, ale pierw ty będziesz mógł oglądać pliki kolegi, a później on Twoje. Program jest łatwy w obsłudze, więc łatwo się "połapać".


(Dimatheus) #5

Hej,

Można też stworzyć połączenie na zasadzie serwera FTP - do tego może posłużyć bardzo lekki i nieobciążający komputera program CesarFTP i dowolny klient FTP, na przykład FileZilla.

Również problem zmiennego IP da się ominąć stosując rozwiązania serwisów No-IP, na przykład rodzimy serwis http://no-ip.pl/ - w nim znajdziesz dokładnie instrukcje jak zniwelować negatywny wpływ zmiennego IP.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(system) #6

Dzięki :o Napewno sie przyda :smiley:


(stream) #7

Dimatheus ma rację, a co do wypowiedzi enter6 to raczej nie bo tak jak napisał że działa to tylko w jedną stronę.


(system) #8

A oprucz dostępu do danych moge korzystac z jego kompa ? (np włączyć sciąganie torrentów albo skanowac antyvirem gdy go niema )


(Dimatheus) #9

Hej,

W przypadku korzystania z połączeń opartych na serwerze i kliencie FTP możliwy jest tylko i wyłącznie dostęp do danych. Nie ma mowy o korzystaniu z komputera na odległość. Oczywiście na to są odpowiednie sposoby - na przykład połączenia oparte na NetMeetingu (do niego zaliczyć można program TeamViewer, o którym pisał enter6)- ale tutaj potrzebna jest osoba przy kompie, by zaakceptować połączenie i udostępnić pulpit - lub pulpit zdalny, który nie ma takich minusów jak NetMeeting.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(system) #10

Aha no dzięki i duży plusior dla Dimatheusa ;D POZDRO


(Dimatheus) #11

Hej,

Nie ma sprawy... :slight_smile:

:o :oops:

A swoją drogą natknąłem się właśnie na świetny artykuł dotyczące Pulpitu zdalnego - Pulpit zdalny, podłączanie pulpitu zdalnego.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kpc21) #12

Można też zestawić wirtualną sieć na programie Hamachi. Wtedy w obu komputerach ta sama grupa robocza i możesz udostępniać między nimi pliki jak w sieci.