Połączenie konsoli i telewizora z routerem

(CZiPEN) #1

Witam.

Mam telewizor Samsunga i zamierzam kupić sobie Xboxa 360. Mój problem polega na tym, że nie wiem czy można te 2 urządzenia połączyć bezprzewodowo z routerem.

Teraz opiszę dokładniej moją sytuację. Na piętrze mam router (na razie bez WiFi, ale planuję wymianę) i komputer. Na parterze mam telewizor i wkrótce konsolę. Początkowo chciałem puścić sobie kable i w ten sposób połączyć telewizor czy konsolę z routerem, ale po oględzinach doszedłem do wioski, że jest to praktycznie niemożliwe. Teraz jednak nie wiem czy jest możliwość żeby za pomocą jakiegoś urządzenia odebrać sygnał bezprzewodowy z routera i za pomocą kabli połączyć je z konsolą i telewizorem.

Dzięki za odpowiedzi.

(Kpc21) #2

Access point z obsługą trybu AP-client.

Najpierw upewnij się, czy te urządzenia same nie mają Wi-Fi. Bo zdarza się to dość często.

(CZiPEN) #3

Xbox ma WiFi, ale telewizor już nie

(Kpc21) #4

Do telewizora podłączysz AP z trybem AP-client. Czasem jest tak, że do telewizora można podłączyć dedykowany adapter (kartę sieciową) wi-fi na USB, ale z AP może wyjść taniej.

(CZiPEN) #5

Wielkie dzięki za pomoc. Z adaptera raczej nie będzie mi się opłacało skorzystać