Połączenie Laptopa Vista HP i Stacjonarnego XP Pro


(system) #1

Mam następujący problem. chciałbym przenieść dane z komputera stacjonarnego na laptopa... Tutaj pojawia się problem. Kiedy łącze 2 komputery przez Ethernet jakoś się nie widzą. Nie wiem za bardzo co i jak z tym zrobić. Danych jest sporo bo 60GB, więc nie widzę innego wyjścia, chyba, że tak owe istnieje ?? Mam jeszcze problem by połączyć komputer bezprzewodowo z internetem. Za pomocą Ethernet się da a Wifi jakoś nie chce mi działać. Mam Router Sagem F@st 1400 i lapa Toshiba Satellite P200-10C.


(Pawelr87) #2

Witam!

A jakiego użyłeś kabla do połączenia 2 komputerów? W 99% PRZYPADKÓW MUSI BYĆ Z PRZEPLOTEM (CROSS)!

A co do bezprzewodowego... pewnie jakiejś zabezpieczenie... Może klucz WEP? Może autoryzacja po adresach MAC?


(system) #3

Nie mam pojęcia jaki to jest kabel... Dostałem go wraz z Routerem z Neostrady... Co do WiFi to włączyłem przycisk sieci bezprzewodowej na lapie...


(Dobrykamil) #4

A czy na twojej viscie masz włączoną opcje "odnajdywanie sieci"??A grupa robocza??Jest taka sama na kompie z XP jak na laptopie?Kabel cross bylby tu najlepszym rozwiązaniem,bo predkosc przesylu danych jest szybsza.Niekiedy przy tym rozwiązaniu,musisz ustawic statyczne adresy IP(lokalne) oraz adresy bramy domyslnej.Ale poprzez Wi-fi tez powinienes móc to zrobic.


(system) #5

Ok, już sam jakoś do tego doszedłem, wyłączyłem wszędzie zabezpieczenia i jakoś się udało, ale dziękuję wszystkim za pomoc. Jedynie jeszcze mam problem, żeby lapa połączyć z netem bezprzewodowo. Może t wina tego mojego Routera, bo lap ta jakby go nie wykrywał. Czy ma ktoś może Sagema F@st 1400 połączonego bezprzewodowo z Vistą ?? Jak tak to jak go połączył ??


(K Surmacz) #6

też mam ten problem z toshibą, ale myślę, że to wina nowej karty wi fi intela(jej konfiguracji), ponieważ bez problemu F@st1400 łączy się przez dongla z zestawu(sterowniki z xp).Piszę o tym w innym wątku "problemy z wifi"