Połączenie lokalne jest, internetu brak, vista

Witam!

Mam problem z laptopem. Znajduje się na nim Vista Basic.

Zacznijmy od tego, że trochę znam się na informatyce, więc postaram opisać się jak najdokładniej.

Problem zaczął się wczoraj. Najpierw Blue Screen pod tytułem 0x00000051 czyli problem z rejestrem, trochę walki, przywrócenie systemu i Blue Screen zniknęły.

Oczywiście zapuściłem /sfc oraz chkdsk. Scan ESET Smart Security 5 i nic nie znalazło, lecz chwile później zauważyłem, że nie działa internet.

Opis walki.

Próba bez routera (dodam, że na Win 7 laptop 2 działa wszystko ok) - internetu brak, objawy połączenie lokalne, ba co jakiś czas pojawia się połączenie lokalne i internet, ale w przeglądarkach internet nie działa (Mozilla i Explorer), wpisywałem googlowskie dns, to samo połączenie lokalne i internet, ale w przeglądarce internetu brak.

Kolejna próba ComboFix, Malwarebytes Anti-Malware oraz Spybot SD2. Dalej objawy takie jak były.

Reinstalacja sterowników również nic nie dała. Dodam, że zarówno internetu nie ma na kablu poprzez ethernet, jak i wifi. Czyli połączenie lokalne + co jakiś czas połączenie lokalne i internet. Instalowałem również poprawkę do Visty związaną z DHCP, dalej nic.

Dodam, że mam połączenie w przeglądarkach z Routerem tzn mogę wejść w jego konfiguracje oraz mogę wejść na modem UPC i sprawdzić parametry.

Przypuszczam, że gdzieś jest problem z bramą?

Log z ComboFix http://www.wklejto.pl/141696

cb4fb957a687a701m.jpg

59538dedef90272dm.jpg

Proszę o pomoc. W grę na razie nie wchodzi format.

Dzięki, pozdrawiam

Dodano:

Właśnie zauważyłem, że NOD jako jedyny program (Spybot itd nie mógł pobrać aktualizacji) aktualizuje się. Właśnie go odinstalowuje, zobaczymy.

Niestety dalej to samo.