Połączenie lokalne ma ograniczoną łaczność lub jej brak

(Mateuszziom1996) #1

Witam, napewno był już nie jeden temat z tym problemem , który ja posiadam. Lecz niestety nie rozumiem jak mam postępować bo jest to dla mnie czarna magia. :frowning:

Dlatego chcialem was o to zapytać i poprosić abyście POMOGLI MI JAK "NAJLŻEJ" jak to ujme, krok po kroku i powoli szczegółowo gdzie co i jak klikać, postępować.

Otóz problem wygląda następująco : Posiadam router Tp-Link TL WR340G. Gdy podłqcze się kablem do komputera wyskakują mi takie powiadomienia http://zapodaj.net/03f8aa259da3d.bmp.html oraz http://zapodaj.net/0302f20ef985a.bmp.html. Również mam taki problem gdy podłacze kabel do laptopa, tylko inaczej wygladaja powiadomienia bo to Win7, a Pc Win Xp . Na laptopie jestem połączony z siecią wifi, które działa z mojego routera. i tak wygląda moj problem, jak go naprawić , dlaczego tak jest, ze podlaczam kabel i nie ma połaczenia ;/ dlatego pytam was o to. Dziekuje za wyrozumialość. Mam nadzieje, ze dobrze to napisalem , bo nie wszystko rozumiem. Jesli bedzie potrzeba sie inaczej skontaktowac, nie ma zadnego problemu, mozemy sie zgadac (ts, skype,gg.) ale to juz nie odemnie zalezy :slight_smile:

Chciałbym przyokazji zapytac o takie cos, ze dlaczego gdy połacze sie ze swoja siecia wifi na telefonie, nie mam połączenia ale jest połaczone z siecia wifi.( i to nie tylko na jeden telefon tylko każdy) Natomiast na laptopie ne ma takiego problemu, samo automatycznie mnie łączy .

Dziekuje POZDRAWIAM : )

(janki111) #2

Moje pytania:

1) od jakiego dostawcy masz internet?

2) Do jakiego wejścia w routerze masz podłączony kabel, z którym jesteś połączony z komputerem?

3) Czy próbowałeś resetować modem (jak go posiadasz) i router poprzez wyłączenie od prądu na ok 15-20 sekund?

4) Na routerze nie masz ustawionego jakiegoś filtrowania po MAC?

(Dimatheus) #3

kudlaty123 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus