Połączenie Lokalne - Ograniczenie lub brak łączności

(Raff013) #1

Witam.

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(Raff013) #3

Dziękuję za pomoc. Jestem “nowy” na tym forum, więc cieszę się, że rozumiecie moje błędy i stosujecie tylko pouczenie słowne. Duży plus.

@ W razie jakichkolwiek wskazówek/myśli związanych z tematem, proszę się nimi dzielić. Każda odpowiedź na temat jest przeze mnie ceniona.

(roobal) #4

Widocznie do karty sieciowej, albo nie podłączasz routera, albo host nie może odnaleźć serwera DHCP. Natomiast bramę masz przy połączeniu, z którego korzystasz (protokół PPP) Media System, natomiast DNS jest widoczny, gdy użyjesz przełącznika -all lub /all, wówczas ipconfig, jak nazwa przełącznika wskazuje, pokazuje wszystkie informacje, dotyczące protokołu TCP/IP każdego interfejsu sieciowego.

Napisz może jak to wszystko podłączasz, napisz jakie dokładnie masz urządzenia sieciowe.

(Raff013) #5

Internet mam teraz podłączony bezpośrednio do komputera.  Mój router to TP-LINK WR340G,  lecz gdy go podłączę, nie mam w ogóle internetu. A na stronie IP, nie udaje się połączyć z WAN.

(roobal) #6

Ustaw inny DNS, możesz to zrobić poniższym poleceniem.

netsh int ip set dns name="Połączenie lokalne" static 8.8.8.8

Jeśli nadal nie będzie połączenia z internetem, daj wynik polecenia.

ping 8.8.8.8

PS nie musisz robić zrzutów, wyniki poleceń możesz skopiować w sposób opisany w tym temacie :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

(Raff013) #7

Tylko, że ja mam połączenie z internetem. Niestety w dzień spada prędkość i rośnie ping.

Skoro mam połączenie, to boję się zmieniać ten DNS, żeby znowu czegoś nie sknocić.

(roobal) #8

Jak podłączasz się bezpośrednio do komputera, to też są problemy z internetem?

(Raff013) #9

Tak.