Połączenie lokalne w acer aspire 5535 nie działa

(Djwiesniak) #1

Witam serdecznie.

Kolega poprosił mnie o to żebym mu zrobił z netem, gdyż ma problem z podłączeniem internetu w laptopie. Ma w nim karte bezprzewodową ale ona jest bezużyteczna z racji tego że nie posiada w okolicy sieci bezprzewodowej :wink: chodzi mu natomiast o to że posiada on zwykły kabet z netem jaki jest np w hotelach...... w domu posiadam internet radiowy i mam ta cała antenę (wysyłasm reszcie w okolicy neta) i po prostu wpoiłem ten kabel do tego laptopa i nic.... w moim pc jak mi założyli ta antenę i jak podpoiłem ten kabel to od razu net wystartował bez strów i śmigało a w tym laptopie nie... nie wiecie dlaczego??????

(_tommy_) #2

Opisz jaśniej problem. Jaki laptop, jaki system? Wszystko opisz. I nie lej wody.

Zainstaluj nowe sterowniki do laptopa. W domu mam laptopa i jakoś nie mam problemu z internetem bezprzewodowym jak i normalnym netem po kablu.

(Djwiesniak) #3

Oki t jedziemy:

acer aspire 5535( więcej Wam potrzeba???) ...

specyfikacja :

AMD Athlon 64 X2 dual-core (1,9GH)

4GB ram

250GB HDD

System Operacyjny: Windows XP Pro z Serwice Packiem 2

dodam że jest na tym laptopie zainstaowany livebox(odpięty) ... i raczej go nie używają.. czy to w czymś przeszkadza????

(Marius142) #4

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy karty są wykrywane,jak również czy karty są włączone.

(Djwiesniak) #5

powiem tak że ten laptop nie wykrywa połączenia lokalnego.... bo w moim pc ten radiowy net jest właśnie jako połaczenie lokalne wykrywany i nic nie trzeba ustaiwać w nim a laptop niestety go nie widzi... moze jakiś trzeba to połączenie włączyć???

(Agatonster) #6

mskal ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Djwiesniak) #7

ludzie serio potrzebuje pomocy ;/;/;/

powiem tak - ten laptop nie widzi po prostu połączenia lokalnego kiedy sie je mu wepnie... w moim pc to połączenie działa normalnie ... co robić????

(_tommy_) #8

A sterowniki do karty sieciowej zainstalowałeś? ;]

(Djwiesniak) #9

nie :stuck_out_tongue: tyle ze w pc jak wsadziłem ten kabel to net śmiga i żadnych sterów ani konfiguracji nie wgrywałem/przeprwoadzałem.... czy na laptopie musiał bym to wgrać??? i pytanie - skąd to wsiąść bo ja żadnej plyty nie posiadam bo nie dostałem ?????

(_tommy_) #10

A od czego masz wujka wyszukiwacza? ;]

1. pobierasz ten program

2. sprawdzasz jaką masz kartę sieciową / ewentualnie płytę główną w swoim laptopie

3. szukasz TU wpisując pełną nazwę karty z dopiskiem driver lub sterowniki

4. ewentualnie znalezione sterowniki instalujesz

5. robisz restart

;]