Połączenie PC-PC kablem crossover-brak dostępu do plików

witam, przejde od razu do rzeczy. mam pc z xp sp3 podłączonego pod router tp link wr340g kablem oraz laptop z win 7 przez wifi… chcę aby na pc było widać pliki z laptopa i odwrotnie. próbowałem udostępniać pliki, tworzyć jakieś sieci lecz bez skutku :wink: co trzeba zrobić aby komputery ‘widziały’ pliki które chce udostępnić? rozumiem, że jeśli coś udostępniam z jednego komputera to na tym drugim widzę to w “moje miejsca sieciowe” ?

edit: zrobiłem coś takiego: obydwa komputery są w grupie HOME, na pc udostępniłem folder XXX. na laptopie otwieram explorator windows>mapuj dysk sieciowy> wpisuje \PC\XXX, próba połączenia i error "system nie może uzyskać dostępu do \PC\XXX. Co jest?

adresy ip ustawiłem na sztywno i dalej nic… przy mapowaniu dysku z pc widać grupę HOME, udostępniony folder ten z pc ale nie widać lapka… na laptopie to samo:/

Witam,

w zasadzie całość potrzebnej wiedzy masz tu:

konfiguracja-sieci-domowej-t464177.html

sytuacja się zmieniła. kupiłem kabel krosowany połączyłem obydwa komputery i np. udostępniam z win 7 dysk C, widzę go na xp ale gdy próbuje go otworzyć wyskakuje error o braku dostępu:/ na win 7 ten sam komunikat przy probie otwarcia folderu z xp…

edit: gdy chcę wejść z XP na udostepniony folder z win7 otrzymuję komunikat o odmowie dostępu… gdy chce wejść odwrotnie czyli na folder udostępniany z XP z komputera z win 7 muszę wpisać haslo do uzytkownika. wpisuje haslo i error o nie poprawnym hasle choć wpisuje poprawne od administratora systemu windows 7. Proszę o pomoc. męcze to już drugi dzień i jedyne co udało się uzyskać to, to, że komputery widzą sie wzajemnie i widać udostępniane pliki:/

Witaj,

wygląda to mniej więcej tak, jakbyś jednak coś popaprał z uprawnieniami. W podanym linku masz dwa odnośniki, gdzie uprawnienia masz sensownie wyjaśnione. Powiem tak: zawarte tam informacje MUSZĄ wystarczyć do osiągnięcia tego celu, przetestowane na wielu kompach :wink: .

wszystko dobrze jest i tak lipa, dziwne to. można zamknąć, kupiłem pen drive 16gb i w końcu bez kłopotu przeniosłem pliki:/