Połączenie PC z Laptopem

Witam wszystkich :slight_smile: mam pewien problem a mianowicie jak połaczyc laptopa ktory nie ma zainstalowanego widowsa z PC`tem ktory go ma, musze zgrac dane z partycji na dysk PC! Jakieś propozycje???

ale jest na tym kompie jakiś system ?

Mi co przychodzi na myśl, to albo zainstalować jakiś system na nim na chwile i kabel skrosowany i kopiować pliki.

Lub Linux(jakaś dystrybucja) Live CD i wtedy także kablem skrosowanym, lub troche gorzej System lub Live CD i pendrive o ile posiadasz jakiś większy.

Kabel skrosowany by wyciągnął fajne prędkości 6MegaBajtów na sekunde w góre.

Ale może być problem z wykrywaniem karty sieciowej na Live CD, ale nie powinno.

Wyjąć dysk twardy z laptopa i podłączyć go do kontrolera dysku, lub portu USB w stacjonarnym przez odpowiednią przejściókę.

nie moge wyciagnac dysku z laptopa ponewaz strace gwarancje :stuck_out_tongue:

Rozumiem, że pokrywa zasłaniająca dysk w laptopie jest zaplombowana?

Bo jeśli nie, to niby, dlaczego miałbyś stracić gwarancję?

Po drugie, kto mając odrobinę rozsądku korzysta z gwarancji.

Jest przecież ustawa chroniąca prawa konsumenta znacznie lepiej niż zobowiązania gwarancyjne większości gwarantów.

tak jest zablombowana :frowning: gwarancja jest potrzebna i to bardzo dawałem juz raz wymienili mi lcd i nagryware :stuck_out_tongue:

To możesz, np. uruchomić laptopa z LiveCD jakiegoś linuksa. np UBUNTU 8.04, to samo możesz zrobić na stacjonarnym i przez sieć skopiować, to, co potrzebujesz.

Lub nagrać na płytę Cd program Volkov Commander podłączyć dysk twardy (czy tam pen drive) i kopiować, widok jest ten sam jak w Total Commanderze, każdy nawet początkujący powinien umieć obsługiwać ten program.