Połączenie PC z magnetowidem - problem

(moto_) #1

Witam!

Postanowiłem poszukać pomocy tutaj, jako, że długie przeszukiwanie poprzez google nie pomogło ^^"

Mam problem ze zgraniem materiału z kasety VHS. Używam tunera tv Leadtek Winfast TV2000 Xp Expert (wejście s-video) i magnetowidu, który ma jedynie wyjście euro. Do tunera dołączono kabel, który ma mi pomóc podłączyć do niego urządzenia zewnętrzne:

http://img371.imageshack.us/img371/9642/kabelsd0.jpg

Zakupiłem przejściówkę, która jak myślałem powinna mi pomóc, z jednej strony końcówka euro, a z drugiej 2x chinch i s-video:

http://img70.imageshack.us/img70/825/euromo6.jpg

http://img111.imageshack.us/img111/6889/restkh2.jpg

Połączyłem kabel dołączony do tunera z przejściówką według kolorów, a następnie końcówkę euro podpiąłem do magnetowidu, po czym włączyłem film z vhs, niestety w każdym programie przy funkcji zgrywania materiału video z zewnętrznego urządzenia otrzymuję informację o braku sygnału, nie widać filmu, ani nie słychać dźwięku :-x

Jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o elektronikę, toteż instrukcje z innych for nic mi nie dają. Dowiedziałem się jedynie, że powinienem użyć innej przejściówki, a mianowicie takiej: http://www.allegro.pl/item392703654_prz … ownia.html , ponieważ mój kabel doprowadza sygnał z tunera do magnetowidu, a nie na odwrót :confused:

Bardzo proszę o instrukcję jakie kable dokupić, co i jak podłączyć, bo nie wiem co robić, a nie chcę znowu “wyrzucić pieniędzy w błoto” :oops:

Z góry dziękuję za pomoc!

(Sp Adrian) #2

Sprawdzałeś w ustawieniach oprogramowania karty tv czy wybierasz właściwe źródło sygnału? Czasami trzeba próbować po kolei każde. Masz versję PVR2? Spróbuj połaczyć magnetowid z TV przy pomocy kabla z eurozłączem (do VCR) i białym, żółtym chinchem (do TV) przynajmniej dowiesz się w którą stronę to działa (czy od euro do chinch, czy odwrotnie) i który chinch to audio a który video.