Połączenie poprzez wifi raz się włącza, a raz nie

Witam.

Kupiłem sobie jakiś nie cały miesiąc temu laptop. Zainstalowałem z windowsa, ale nie wykrywał mi wiffi(tego znaczka na dole po prawej stronie nie było). Potem pościągałem sterowniki ze strony z samsungu. Coś tam jeszcze nie chodziło, zainstalowałem sterowniki z płytki i już niby działało. Ale jest tak, że gdy odpalam kompa, pojawia mi się znaczek znaczek wiffi że brak dostępu do internetu, mimo tego, że jestem podłączony do mojej sieci. Muszę czasami rozłączać i włączać moją sieć i czasami się odpala. Ale bywa tak, żę przez 10 minut rozłączam i włączam i nic. jaki jest problem?

Wydaje się mi, że to nie problem laptopa.

 

Wpisz START -> URUCHOM -> CMD oraz w konsoli wpisz tracert onet.pl. Jeżeli pakiet nie przejdzie przez router to problemu należy szukać w routerze. Masz włączony DHCP, filtracje MAC?

wiatter , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

a jak sprawdzić czy ma się włączony ten dhcp i mac?

Musisz połączyć się z oprogramowaniem routera.