Połaczenie PPPOE Dialog: jak ustawić D-Link DI-524

Dobry wieczór.

Temat konfoguracji routerów wałkowany tysiące razy ale powiem szczerze, że po przekopaniu się przez dzisiatki opisów już zgłupiałem. W czym problem?

Otóż…poprzednio miałem łącze ze statycznym IP, przez WiFi a teraz wykupiłem usługę “DIALOG Internet 8 Mb/s” tzw. PPPOE. Korzystam z dostępu do sieci poprzez WiFi. Problem w tym, że po uruchomieniu nowej usługi miałem dziwne kłopoty z połączeniem ale technik z Dialogu spokojnie sobie poradził(to był problem po stronie Dialog) i…na połączeniu kablowym: Dialog ->modem-> PC internet chodził pięknie i szybko, np. zciaganie pliku z Dobreprogramy pokazywało w Operze transfer 520 KB/s co odpowiadałoby łączu 4 Mb i tak miało być.

Podłączyłem pod mój D-Link DI-524 modem z Dialogu a do kompa adapter DWL 122. Wykonałem reset Routera, wszedłem na adres http://192.168.0.1 i w zakładce VAN -> ustawiłem Dynamic PPPoE, podałem hasło i nazwę uzytkownika,Maximum Idle Time: na 0, MTU 1492,Connect mode select: Always-on, Do not change the TTL value: Enabled, IGMP: Enabled a potem ustawiłem zabezpieczenia na WPA2, dokonałem ustawień na adapterze w połączeniach sieciowych… no i generalnie internet ruszył.

Tylko no właśnie: patrzę na transfery zciąganych plików i mam wynik z poprzedniego łącza ze stałym IP czyli na poziomie 250 KB/s. Myslałem, że problem z zaporą itp. ale jak wyłączę wszystkie zabezpieczenia i spóbuję na Operze czy Internet Explorerze to dalej to samo.

Co ciekawe to na Speedtest.net mam wyniki: download 8 Mb (bo w weekend Dialog podwaja łącze) a upload 512 Kb co jest prawidłowym wynikiem.

Bardzo proszę o pomoc w prawidłowej konfiguracji zestawu: Dialog PPPOE -> modem Dialog-> router D-Link DI-524-> adapter DWL122-> PC.

Nie wiem co mam z tym począć, poprostu nie radzę sobie z rozwiązaniem tego problemu.

Z góry wielkie dzięki.