Połączenie przewodowe 2x TP-LINK TL-WR740N

Witam.

Mam następujący problem:Internet doprowadzony do domu na parter - sieć lokalna, wchodzi do portu WAN 1 routera (TP-LINK TL-WR740N), następnie od routera odchodzi kabel LAN który biegnie na strych. Chce do niego podłączyć kolejny router (też TP-LINK TL-WR740N) ze względu iż na strychu nie ma sygnału routera który znajduje się na dole.

W momencie gdy podłączam kabel LAN ze strychu do 2 routera (Do portu WAN) nie ma podłączenia do internetu (Brak prawidłowego IP)?

W jaki sposób podłączyć kabel lan i ustawić 2 router tak aby rozsiewał on internet przez WiFi?

Nie musi to być rozszerzenie dolnej sieci, chce tylko zeby 2 router mial dostep do internetu.

Schemat poniżej:

Nie wiem czy jest to istotne ale:

Operator sieci przydziela internet pod adres MAC pierwszego routera, tzn. jezeli zmienie adres mac dolnego routera nie będę miał internetu.

musisz zmienić ip na inne zapewnie na routery posiadają takie same ip i jest konflikt.

również mam dwa routery i zapewnie masz taki problem chyba że to już ustawiałes?;]

Błąd w połączeniu ruterów. Rutery łączy się kablem przez gniazda LAN, nie WAN.

router 1 LAN - LAN router 2

Połącz jak kolega wyżej pisze i dodatkowo zmień adres Routera nr 2 na 192.168.1.2. Sam niedawno łączyłem w ten sposób 2 Tp-Linki i działały bezproblemowo.

Zmiana adresacji żeby nie było konfliktu i wyłączenie DHCP na tym drugim DHCP Settings - disable