Połączenie routera z internetem osiedlowym, brak połączenia po kablu po wifi ok

(Daro Sztum) #1

Witam, mam problem z konfiguracją routera, a mianowicie, posiadam internet z multimedii osiedlowy, kabelek z końcówką RJ-45 wystaje ze ściany po podpięciu do laptopa/pc pobiera sobie IP, DNS automatycznie.

router: Edimax br-6204wg

tutaj zrzut podczas podpiętego tylko kabla bez wifi:

(mr-owl) #2

A informacje od operatora czy przypadkiem TTL nie zbija albo nie blokuje dostępu do sieci po MAC adresach to sprawdziłeś czy nie?

Pozdrawiam,

mr-owl

(Daro Sztum) #3

no dobra, a nawet gdyby tak było to jest jakieś rozwiązanie ? czy tylko pozostaje siec bezprzewodowa ? 

(NobodyTT) #4

Tutaj jest rozwiązanie dla Ciebie:

1. Otwórz okno ustawień sieci (to samo, które jest widoczne na screenshocie).
  2. Stwórz nowe połączenie (naciśnij przycisk ‘+’) z dokładnie takimi samymi ustawieniami jak to istniejące (które aktualnie nie obsługuje kabla).
  3. Usuń stare połączenie (tym razem używając przycisku ‘-’ :D).
  4. Gotowe

Mam nadzieje, że moje rozwiązanie pomogło - jeśli tak, to proszę o jakieś punkty/polubienia :slight_smile:

(Daro Sztum) #5

Witaj, dzieki za rozwiązanie faktycznie pewnie by i by pomoglo tylko chodzi mi o to aby dhcp przyznało mi ip, dnsy i maske z tej samej grupy, ponieważ na kablu chcial bym podlaczyc dysk sieciowy wd my cloud, a zeby wszystko smigalo musi byc w tej samej rodzinie adresow ip z automatu po podpieciu kabla.

(NobodyTT) #6

A może wystarczy po prostu podpiąć kabel ‘Ethernet’ do routera (jako kabel “wchodzący”) i dopiąć MacBooka dodatkowym kablem “wychodzącym” z routera?

(Daro Sztum) #7

ale to nie w tym rzecz, bo chcial bym miec dostep do dysku bezprzewodowo, a nie wykorzystac router jako mostek, ponadto jesli dysk bedzie mial dostep do internetu to mam dostep do dysku z kazdego zakątka świata, a Twoim sposobem to tak jak bym go podpiął poprzez usb :slight_smile: jeszcze ktoś moze pomoze odnośnie konfiguracji routera ? 

(flecht) #8

Odnoszę wrażenie, że próbujesz to zrobić po chińsku.

Czy w połączeniu przewodowym, czy bezprzewodowym, twój router powinien pełnić rolę pośrednika. Medium jest tutaj sprawą drugorzędną. Wszystkie urządzenia w twojej sieci powinny dostawać adresy prywatne (192.168.*.*), a za ich komunikację z internetem ma odpowiadać właśnie router. Chcesz mieć dysk widoczny z internetu? Przekieruj odpowiednie porty na routerze.

Bezpośrednie wpinanie WDka do internetu nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza, że chyba do końca nie wiesz, co czynisz.

(Daro Sztum) #9

Dzięki za odpowiedź lecz wydaje mi się że chyba nie chcesz pomóc,

Napisałem wyraźnie że przez WiFi dostaje adres prywatny a przez kabel nie,

Bezpośrednie wpinanie akurat tego WDka do internetu właśnie jest jedyną opcją bo jest to dysk “my cloud” jak pisałem powyżej.

Czy ktoś wie co mógł bym zrobić ? w czym tkwi problem ?

(flecht) #10

Tak. A produkuję się, bo mam taki kaprys. (-_-)’

Kolejny raz czytam ten wątek i dalej nie mam pojęcia jak to łączysz.

(Daro Sztum) #11

(flecht) #12

Żaden system nie przydzieli ci takiego adresu z czapy – gdzieś musisz mieć masz taki wymuszony. Sieć działa po ręcznym wymuszeniu adresu np. 192.168.2.99/24? Jak zachowuje się komputer po wpięciu w inny router?

(Daro Sztum) #13

nie nie działa, po wpięciu w inny  router normalnie wszystko śmiga. 

to coś nie będzie z klonowaniem mac adresu w routerze  ? 

(flecht) #14

Nie powinno, bo oba mac adresy są w różnych domenach rozgłoszeniowych, aczkolwiek możesz spróbować wyłączyć klonowanie.