Połączenie routera z internetem osiedlowym, brak połączenia po kablu po wifi ok

Witam, mam problem z konfiguracją routera, a mianowicie, posiadam internet z multimedii osiedlowy, kabelek z końcówką RJ-45 wystaje ze ściany po podpięciu do laptopa/pc pobiera sobie IP, DNS automatycznie.

router: Edimax br-6204wg

tutaj zrzut podczas podpiętego tylko kabla bez wifi:

A informacje od operatora czy przypadkiem TTL nie zbija albo nie blokuje dostępu do sieci po MAC adresach to sprawdziłeś czy nie?

Pozdrawiam,

mr-owl

no dobra, a nawet gdyby tak było to jest jakieś rozwiązanie ? czy tylko pozostaje siec bezprzewodowa ? 

Tutaj jest rozwiązanie dla Ciebie:

  1. Otwórz okno ustawień sieci (to samo, które jest widoczne na screenshocie).
  2. Stwórz nowe połączenie (naciśnij przycisk ‘+’) z dokładnie takimi samymi ustawieniami jak to istniejące (które aktualnie nie obsługuje kabla).
  3. Usuń stare połączenie (tym razem używając przycisku ‘-’ :D).
  4. Gotowe

Mam nadzieje, że moje rozwiązanie pomogło - jeśli tak, to proszę o jakieś punkty/polubienia :slight_smile:

 

Witaj, dzieki za rozwiązanie faktycznie pewnie by i by pomoglo tylko chodzi mi o to aby dhcp przyznało mi ip, dnsy i maske z tej samej grupy, ponieważ na kablu chcial bym podlaczyc dysk sieciowy wd my cloud, a zeby wszystko smigalo musi byc w tej samej rodzinie adresow ip z automatu po podpieciu kabla.

A może wystarczy po prostu podpiąć kabel ‘Ethernet’ do routera (jako kabel “wchodzący”) i dopiąć MacBooka dodatkowym kablem “wychodzącym” z routera?

ale to nie w tym rzecz, bo chcial bym miec dostep do dysku bezprzewodowo, a nie wykorzystac router jako mostek, ponadto jesli dysk bedzie mial dostep do internetu to mam dostep do dysku z kazdego zakątka świata, a Twoim sposobem to tak jak bym go podpiął poprzez usb :slight_smile: jeszcze ktoś moze pomoze odnośnie konfiguracji routera ? 

Odnoszę wrażenie, że próbujesz to zrobić po chińsku.

Czy w połączeniu przewodowym, czy bezprzewodowym, twój router powinien pełnić rolę pośrednika. Medium jest tutaj sprawą drugorzędną. Wszystkie urządzenia w twojej sieci powinny dostawać adresy prywatne (192.168.*.*), a za ich komunikację z internetem ma odpowiadać właśnie router. Chcesz mieć dysk widoczny z internetu? Przekieruj odpowiednie porty na routerze.

Bezpośrednie wpinanie WDka do internetu nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza, że chyba do końca nie wiesz, co czynisz.

Dzięki za odpowiedź lecz wydaje mi się że chyba nie chcesz pomóc,

Napisałem wyraźnie że przez WiFi dostaje adres prywatny a przez kabel nie,

Bezpośrednie wpinanie akurat tego WDka do internetu właśnie jest jedyną opcją bo jest to dysk “my cloud” jak pisałem powyżej.

 

Czy ktoś wie co mógł bym zrobić ? w czym tkwi problem ?

Tak. A produkuję się, bo mam taki kaprys. (-_-)’

Kolejny raz czytam ten wątek i dalej nie mam pojęcia jak to łączysz.

Żaden system nie przydzieli ci takiego adresu z czapy – gdzieś musisz mieć masz taki wymuszony. Sieć działa po ręcznym wymuszeniu adresu np. 192.168.2.99/24? Jak zachowuje się komputer po wpięciu w inny router?

nie nie działa, po wpięciu w inny  router normalnie wszystko śmiga. 

 

to coś nie będzie z klonowaniem mac adresu w routerze  ? 

Nie powinno, bo oba mac adresy są w różnych domenach rozgłoszeniowych, aczkolwiek możesz spróbować wyłączyć klonowanie.