Połączenie routera z komputerem przez Lan

Potrzebuję pomocy przy połączeniu komputera z routerem przez połączenie Lan. Szukałem na forum ale nie wiem jak w ogóle zatytułować taki problem tak na forum jak w google. Założyłem w domu router TP link i wszystko działa świetnie na laptopie łączyłem się przez kabel jak i WI-FI i jest ok (czyli raczej nic z routerem) ale na komputerze stacjonarnym nie mam WI-FI i muszę się łaczyć przez kabel.nie miałem sterowników karty sieciowej więc je Zainstalowałem wyskoczył błąd ale coś się ruszyło, wysłało jakieś pakiety ale dalej nie ma internetu. Wyskoczył komunikat : ograniczenie lub brak łączności . Później W protokole (TCP/IP) Użyłem wartości adresu IP i DNS które przepisałem z laptopa, zniknął ten komunikat i wygladało że wszystko jest dobrze ale nie ma internetu, coś jest z komputerem bo sprawdzałem też kabel i jest ok nie wiem juz co mam z tym robić

Dodane 15.02.2011 (Wt) 12:30

dodam jeszcze że z routerem przez przeglądarkę też się nie mogę połączyć

próbowałeś może pingować ten router?

Jaki ma adres lokalny routera?

  1. Podaj model płyty głównej i Twój system operacyjny (komputera stacjonarnego). Dobierzemy odpowiednie sterowniki.

  2. Podłącz komputer do routera. Na PC naciśnij kombinację WinKey + R (Uruchom), wpisz tam cmd , zatwierdź OK. W wierszu poleceń, który się pojawi wpisz polecenie ipconfig. Skopiuj dane dla “Połączenie lokalne” i wklej je tutaj.

  1. Gigabyte GA-M51GM-S2G a system to Win XP

dodaje print screen ze sterownikiem który zainstalowałem

80124436.jpg

20081328.jpg

proponuje:

ipconfig /all

Karta sieciowa nie ma przydzielonego adresu sieciowego. Odinstaluj oprogramowanie i sterownik modemu. wpisz w laptopie na którym działa internet i wrzuć na forum.

opconfig /all

tutaj print screen z laptopa

23049221.jpg

Na stacjonarce próbowałem konfigurować router z płytki ale nie byłem w stanie się z nim połączyć więc wszystko zrobiłem z laptopa, i nie widziałem żadnych sterowników i oprogramowania od routera bo nic nie instalowałem

Widzę że na stacjonarnym masz dwie karty sieciowe.

Wyłącz tę której nie chcesz używać.

Na karcie LAN ustaw

IP 192.168.1.3

MASKA 255.255.255.0

BRAMA 192.168.1.1

DNS 192.168.1.1

Wypełniłem protokół (TCP/IP) tak mi podałeś ale dalej to samo, znika ikonka: ograniczenie lub brak łączności lecz dalej się nie może połączyć

ale co robi ta druga karta sieciowa?

do czego ci ona potrzebna?

znalazłem gdzieś i zamontowałem bo myślałem że rozwiąże problem ale sie nie udało, to samo co z zintegrowaną kartę więc ją już wymontowałem, może masz jeszcze jakiś pomysł co bym mógł zrobić

w takim układzie należało by zerknąć w konfigurację routera, może jakiś filtr na MACADRESS jest ustawiony, sprawdzić konfigurację FIREWALLA. Połączyć się laptopem po kablu, zobaczyć czy dział.

sprawdzałem i nie znalazłem żadnego włączonego Filtra , a laptopem się bez problemu kablem połączyłem

Jeżeli na routerze działa serwer DHCP, laptop po kablu nie ma problemów z komunikacją, bardzo możliwe, że stos TCP/IP na komputerze stacjonarnym nie jest poprawnie obsługiwany. Na Twoim miejscu spróbowałbym zainstalować ponownie sterowniki, upewniając się przy tym, że są one prawidłowe dla Twojego sprzętu, systemu operacyjnego oraz jego wersji.