Połączenie routerow Pentagram ADSL Lite i Belkin ADSL2+

Witam, mam dziś za zadanie połączenie dwóch routerów. Pierwszy: Pentagram Cerberus ADSL Lite, który służy do połączenia z internetem (Neostrada ADSL). Drugim jest: Belkin ADSL2+ (model: FSD7632-4), niestety nie wiem jak połączyć ten drugi w taki sposób aby był w jednej sieci z pierwszym i “rozdawał” internet, poprzez siec lan i wlan.

Ten drugi został zakupiony w angli i posiada szersze gniazdo ADSL, wtyk RJ11 wchodzi bez problemu a RJ-45 już nie mieści się, po za tym gdy wkładam wtyk RJ-11 router zawiesza się, dla tego chce połączyć mój stary router z nowym, chyba że da się to tak zrobić aby wszysko działało.

W pierwszym podepnij kabel do dowolnego portu LAN a w drugim do portu WAN i ustaw jako połączenie Dynamic IP, jeśli przydzielasz z pierwszego routera adresy z serwera DHCP lub Static IP, jeśli chcesz podać IP ręcznie. Z tym, że ten drugi powinien być zwykłym routerem bez modemu adsl, może da się go przełączyć w tryb przełącznika?

Pozdrawiam!

następny problem, ponieważ ten drugi nie posiada gniazda WAN, tylko ADSL (to dziwne) i 4 porty Lan.

Oba routery są przystosowane do rozdzielania łącza ADSL czyli do wszelkich usług typu Neostrada, Net24, itp. Takich dwóch urządzeń nie zepniesz ze sobą. Jako drugi musisz mieć router ze standardowym złączem WAN RJ45.

W pierwszym routerze (tym którym odbierasz neostrade) podłącz kabel do portu lan i w drugim routerze też do portu lan i wtedy wystarczy skonfigurować w nim (tym 2) zakładkę wireles. Adresy IP będą przydzielane z pierwszego routera.