Połączenie się do internetu poprzez inny komputer

Witam mam takie pytanie

Jestem jednym komputerem połączony do sieci internetowej. Ten komputer ma dwie złączki ethernet (tak to się chyba nazywało) i teraz tutaj to pytanie jak podłącze inny komputer laptop do tego komputera z dwiema złączakmi to mogę mu jakoś (laptopowi) udostępnić internet. Potrzebne mi to jest ponieważ aby podłączyć komputer do sieci internetowej to musiał bym podawać IP i Mac adres kompa a tego nie mogę zrobić ponieważ osiagnąłem limit w domu. :slight_smile:

Tak, pamiętaj, aby użyć przewodu skrosowanego.

http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html

wiesz ogólnie pomogło jednak pisze mi i na tym komputerze i na 2 SIEĆ NIEZIDENTYFIKOWANIA chciał bym taki poradnik ale na windows 7 bądź 8. bo jeden komp ma 7 a drugi 8 wszystko było by ok gdyby nie to zę podczas udostępniania sieci muszę wybrać połączenie sieciowe sieci domowej i nie wiem co tam dać bo jak daje jedna opcje trace połączenie internetowe na komputerze a jak dam na odwrót to mam internet ale na tym komputerze który jest podłączony do sieci jeśli ma ktoś chęci to mam teamviewera :slight_smile: i sam może to ustawić :slight_smile:

Na innych systemach Windows robi się to tak samo.

O jakiej opcji mówisz? Sprawdź w tablicy routingu czy masz obie sieci.

route -n

dobrze temat można zamknąć stwierdziłem że prędkość Wi-Fi mi wystarczy thx za pomoc!

Pozdrawiam!