Połączenie sieci między blokami

Witam, chciałbym podłączyć sieć pomiędzy dwoma blokami oddalonymi o 50m.

Czy była by taka możliwość aby router odbierał sygnał od drugiego bloku i rozdzielał w moim mieszkaniu.

Oczywiście. Jeżeli router będzie w miarę mocny to powinien sobie poradzić z odebraniem i wysłaniem sygnału.

Jednak o moc tego sygnału właśnie chodzi. Drzewa, grube ściany, inne sieci zakłucają sygnał. Być może będziesz musiał użyć dodatkowej anteny.

Właśnie myślałem o antetnie kierunkowej, bo wygląda to tak. Sąsiad który chce dzielić z nami internet, ma router z hasłem. Lecz zasięg nie dociera do naszego bloku, jedyną przeszkodą są ściany budynków, lecz te dwa budynki oddalone są o 50metrów.My posiadamy router Modecom mc-wr11.Lecz chcielibyśmy posiadać Wi-Fi także w naszym domu, także router miałby odbierać wifi anteną kierunkową i wysyłać po naszym domu prosto do urządzeń takich jak laptop, komputer(ma kartę Wi-FI) oraz telewizora, czy byłaby taka możliwość?

Jeśli masz już router, to myślę, że zamiast anteny możesz pomyśleć na zakupem AP, który będzie działal w trybie klienta i go zamontujesz na dachu czy zewnątrz budynku, ale najlepiej bybyło na dachu, mniejsze prawdopodobieństwo, że będą jakieś przeszkody. Jedynie musisz pamiętać, że kabel sieciowy od AP do routera nie może przekraczać 100m. Jeśli mieszkasz na ostatnim piętrze, to problemu raczej nie będzie z przekroczeniem tej długści.

Witam, ja mieszkam na 1 piętrze a budynek jest jedno piętrowy, sąsiad mieszka na parterze również w bloku jedno piętrowym. Więc jak by to podłączyć czy jaki wybrać/kupić AP?

Sąsiad dysponuje w ogóle jakąś anteną na dachu/zewnątrz budynku? Jeśli nie, to mogą być problemy z łącznością, jeśli zasięg jest słaby.

Nie posiadamy anteny, a sąsiad ma dosyć słaby zasięg z routera, także byśmy potrzebowali antenę i dla nas i dla niego, chyba że da się inaczej.

@edit

Poprawione.

SuperGT , w podpisie masz fajnego linka, a mimo to w poprzednim poście chyba zaciął Ci się alt. Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif