Połaczenie telefonu z PC via USB

mam problem z polaczeniem telefonu z PC. pisalem juz na innym forum ale nie dostalem odpowiedzi… z racji ze kilka sensownych postow tam jest podam linka do tematu: http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t=149931

jakby ktos wiedzial co zrobic aby komp wykryl tel… :wink:

Com to własnie USB.

mój komputet >>>Własciwośći >>> Menager Urządzeń>>>Kontroler uniwersanej Magistrali szeregowej.

Tu gdzieś jest podłączony.

Pokaż screna .

http://img451.imageshack.us/img451/6596/ssrk5.jpg

nie wiem czy ktores z tych to wlasnie “sterownik” dla mojego kabla :wink:

No chyba nie ma sterowników.

A przynajmniej ja mam inne

Podłącz telefon do kompa . Niech telefon badzie włączony.

Płyta ze sterownikami do napędu. I wgraj sterowniki.

Zobacz teraz czy w Menager Urządzeń przybył nowy wpis.

Jak nie to " standartowy rozszezony … "To będzie to. Albo ten o jeden wyżej.

Klik na niego>>>właściwośći _ aktualizuj sterownik .

Włącz program ustaw Com1 , jak nic to Com2 , Com3 itd.

W programie powinno się dać zmienić.

Zresztą w po instalacji sterowników pwiniem wyskoczyć komunikat co to za

Com .

Możesz też pokombinować (kabelkiem) w innych gniazdach USB

Ps.

Com 1 to będzie od czego innego.

Kliknij na Porty (COM I LTP) a zobaczysz . Więc COM1 odpada.

Teraz sprawdzałem :smiley:

Phylby wielkie dzięki :smiley:

Po podłaczeniu telefonu do USB w menadrzeże urzadzen wykryto nowe urzadzenie (ale nie w grupie urzadzen USB ale jako Modemy -> Siemens Mobile Phone USB Modem) oraz poinformowal ze jest ono zle zainstalowane… w kreatorze wybralem sterownik sciagniety ze strony producenta i… dziala :smiley:

EDIT:

a swoja droga: Nie wiesz moze jaka jest przepustowosc tego kabla? bo w sumie 9mb przesylalo mi sie ok. 1min ale z ciekawosci pytam :stuck_out_tongue:

Wiecej nie odwiedzaj tamto forum :wink: :smiley:

A tak z ciekawości . Daj screna z menadżera urządzeń.

Wprawdziem mam Samsunga ale może sie przydać.

:smiley:

Ps.

Jaka przepustowość to niewiem. Kabelek nie fabryczny wiec trudno ustalić jaka powinna być.

arggggg… nie no… nie moge… :frowning:

teraz nie potrafi wykryc urzadzenia ( nieznane urzadzdenie ) - wczesniej dzialal

probowalem aktualizowac sterowniki robilem juz chyba wszystko na wszystkie sposoby… byc moze teraz mam w systemie jakis bajzel (bo instalowalem w cholere programow dla telefonu)… sprobuje na innym kompie moze zadziala ;(

Spoko .

Ja mam podobnie . Zmieniaj Com 2, 3 ,4, itd w Mobile Phone albo gniazda USB.

Com-ów mam teraz chyba z 7 bo też coś się gubi.

Zapamietaj komunikat po instalacji . Tam pisze jaki teraz jest Com. Jaki numer jest przydzielony.

niestety COMow zmieniac nie moge… w typach polaczenia mam tylko: COM - COM1 i IRDA - IRDA… wczesniej jak nie wiem jakim cude podlaczyl sie 2 razy to byl w tym samym gniezdzie USB z tymi samymi sterownikami (wtedy tez (gdy byl podlaczony) i go odlaczylem i odrazu podlaczylem przestal dzialac :P)… sciagnalem sterowwniki do USB i w Your Uninstaller! pokazuje mi sie jako program… wiec moze poza MPM, sterownikami do USB* potrzebne sa jeszcze sterowniki do samego telefonu?

* - przy podlaczeniu telefonu do kompa pojawiaja sie komunikaty:

  1. USB Derive Siemens (prawie napewno co innego ale mniej-wiecej taki zapis zapamietalem (wzrokowo) - to jest przez instalacje sterownikow usb)

  2. wywala komunikat ze podlaczono urzadzenie usb nieznanego typu (nieznane urzadzenie) i ma ono awarie :confused:

  3. twoje urzadzenie dziala i jest gotowe do urzycia (ale w menadrzeze urzadzen nadal pokazuje nieznane urzadzenie)

chyba sprobuje jeszcze zainstalowac ten syf :smiley: na innym, “czystym” kompie… a jak i tam nie zadziala to robie formata i bede jeszcze raz u sibie - z tym ze przy okazji bede nakrecal film chyba zeby pokazac co dokladnie sie dzieje :smiley: