Połączenie USB na USB m/m

Witam, mam już odpowiedni kabelek z płytką umożliwiające połączenie USB do USB męski męski (ze specjalnym przeplotem i płytką instalacyjną). Wszystko fajnie, ale kabelek nie działa.

Na lapku mam XP a na stacjonarnym testuję Windows 7 x86.

Chodzi zapewne o sterowniki, XP wykrył sobie jakieś a siódemka ma problemy.

Co zainstalować? Jakieś linki?

zainstalować sterowniki z płytki instalacyjnej, powinny na niej być jakieś może będą działąć

a nie lepiej połączyć komputery ze sobą kablem sieciowym, kabel skrosowanym i wymieniać się plikami, bo chyba o to chodzi,

No tak, ale chciałbym mieć obie opcje a kabla skrosowanego teraz nie mam.

Podajesz “wykrył sobie jakieś” to znaczy jakie? Jeśli producent kabelka nie napisał inaczej w instrukcji, to powinieneś instalować oprogramowanie przy odłączonym kabelku od kompa, po instalacji podłączasz kabelek i system odnajduje prawidłowe sterowniki a nie “jakieś” które były razem z windowsem.

Teraz musisz poszukać tych sterowników (np menadżer urządzeń), które się zainstalowały dla portów USB, usunąć je i zainstalować ponownie na obu systemach z płytki.

Tak zrobiłem, zainstalowałem program PC-Linq na obu komputerach, ale w tym programie też nie widzi dysków drugiego komputera tylko swoje.

Sterowników tam na płycie w ogóle nie znalazłem.

A może jest połączenie, XP na laptopie pokazuje połączenie mostkowe USB jest aktywne. Ale nie wyświetla wśród dysków niestety, czy tak może być?

Ech, chyba po prostu nie działa pod siódemką i Vistą :confused:

Kabelek firmy Vivanco.