Połączenie WLAN z ograniczeniami

witam,

posiadam laptopa HP pavilion dv6000 z wbudowanym WLAN i zainstalowanym vistą home premium. Mam problem z łączeniem się z sieciami WLAN. Czasami, kiedy chodzę do znajomych z laptopem i chcę się podłączyć do ich sieci (podaję poprawny klucz itp) i zaczyna się łączyć z internetem. Ale łączy się na “tylko lokalne” i przeważnie pokazuje się trójkąt z wykrzyknikiem na dwóch monitorkach na masku menu tam gdzie znajduje się przeważnie ikona z dwoma monitorami i globusem jeśli mam połączenie z internetem. Router nie posiada jakichś zabezpieczeń poza kluczem. Próbowałem już przeróżnych metod począwszy od resetowania routera skończywszy na “napraw” w usłudze windows. I nic. Jednocześnie zaznaczam, że problem ten nie dotyczy wszystkich połączeń WLAN .

Proszę o pomoc

A może mają filtrację mac adresów??U mnie było podobnie i po dodaniu mojego maca do listy w routerze było dobrze.

a mógłbyś mi coś więcej napisać… bo ja nawet nie jestem początkujący w tych sprawach. Rozumiem, że w komputerze do którego jest podłączony router mam wpisać numer IP w wyszukiwarkę, zalogować się i co dalej? co mam wpisać i gdzie?

Tak wpisz adres ip w przeglądarce zaloguj się, u mnie jest to w zakładce:advanced>>network filter .

znalazłem ale i to nic nie pomogło. Znalazłem opcję diagnostic routera. Wykazało mi 2 problemy w sieci WLAN:

Test ATM OAM F5 segment ping: FAIL

Test ATM OAM F5 end-to-end ping: FAIL

co to znaczy?

w pomocy routera napisane jest aby zresetować router = resetowałem ale nic nie pomaga