Połączenie z bazą danych przez internet


(wpralbert) #1

Witam!

Znajomy ma firmę i chciałby, żeby z nim współpracować.

Głównym programem do pracy jest program do obsługi faktur i magazynu. Działający na bazie danych accessa.

Problem jest w tym, że dzieli nas prawie 80km wiec raczej nie ma możliwości pociągnięcia kabla do lokalnej sieci :slight_smile: pozostaje tylko połączenie przez internet.

W jaki sposób wykonać takie połączenie?


(Aleksander Borowski) #2

Witam,

najlepiej poprzez VPN, wymogiem jest publiczny adres IP tam gdzie stoi serwer bazy danych oraz odpowiednie oprogramowanie (np. OpenVPN).

Pozdrawiam


(wpralbert) #3

Tylko jest mały problem - serwer ma połączenie przez neo ;/ wiadmo - raz na 24godziny zmienia się IP ale na pocieszenie posiadam serwer na home.pl to cos sie da zrobic? np wrzucic na serwer baze danych.


(bachus) #4

Napisz chociaż co to za program - działa w oknie DOS/Windows? To jest zwykład baza MDB a program łączy się przez ODBC?

Co do zmiennego IP - da się obejść (DynDNS), ale to i tak może powodować sporo problemów (rozłączanie w czasie, gdy jesteś podłączony).

Co na to MS:

http://office.microsoft.com/pl-pl/acces ... 91045.aspx


(Aleksander Borowski) #5

Witam,

Da sie obejsc oczywiscie problem Dynamicznego IP, np. polaczyc sie z neostrada wczesnie rano (przed praca), co 24 godziny Neostrada bedzie sie laczyc ponownie zapobiegajac w wiekszosci przypadkow rozlaczniu w czasie pracy.

Po przemysleniu lepiej byloby gdybyscie ustawili Windows (na ktorym zakladam jest baza danych) do przyjmowania polaczen RDP (Remote Desktop Protocol), wowczas w razie zerwania polaczenia program nadal zostaje otwarty na serwerze...

Pozdrawiam


(wpralbert) #6

+FM - program na ktorym bedziemy narazie pracowac.

godziny pracy - hmm.. różnie może z nimi być, ponieważ nie ustalamy sobie godzin pracy.

Czyli co radzicie?


(bachus) #7

To już kwestia Waszego dogadania, chyba rozumiesz problem?

  • neostrada ma zmienne IP

  • da to się bez problemu obejść za pomocą usług typu DynDNS (ja używam do swoim potrzeb no-ip.org)

  • Neostrada co 24 godziny zostaje rozłączona - musicie więc "jakoś" obejść ten problem (dogadać się, albo zapłacić trochę więcej za DSL ze stałym IP).

  • jak już wspomniano, można skorzystać z różnych usług, które powodują, że połączenie nie jest zrywane

  • na upartego, jak nie chcecie/nie ma pieniędzy/umiejętności - przyszła mi do głowy jeszcze jedna możliwość... Desktop w firmie kolegi specjalnie dla Ciebie (łączyć się przez zdalny pulpit, lub inny RealVNC - ale praca na "ewce" może nie być zbytnio wygodna/płynna, jak danych do wprowadzenia jest b. dużo).


(Andrzej Chmielowiec) #8

Trzy miesiące temu konfigurowałem coś takiego znajomemu. Zmienne IP to jest bardzo uciążliwa sprawa w sytuacji gdy chce się mieć połączenie non-stop. Dlatego po krótkim czasie zmienił dostawcą internetu (teraz ma stałe IP). Do nawiązywania połączeń wykorzystaliśmy router z openvpn-em http://www.stoken.eu, ale na tej stronie dostępne jest też darmowe oprogramowanie do budowy sieci VPN i instrukcja, jak taką sieć zbudować (z tym pewnie trzeba się trochę pobawić).