Połączenie z internetem jest lecz żadna strona nie działa

Witam.Od dwóch dni mam problem.Posiadam internet z kabla od routera,komputer widzi łącze i jest połączone z nim,nawet wysyła i odbiera pakiety lecz gdy chcę pingować np wp.pl piszę że nie może odnaleźć hosta.Wifi działa bez zarzutu,sprawdzałem inny kabel i bez zmian ten sam problem . próbowałem różne przeglądarki i również nie pomogło . mam ustawione żeby automatycznie DNS i IP.Jako mniej znacząca informacja - moja kablówka ostatnio zmieniła swoje medium na światłowodowe.

1676pg0.png

http://i61.tinypic.com/2z8bvjc.png

20ha6op.png

zielonomi, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Zobacz jaki efekt da

ping 208.67.222.222

jeśli zadziała to ustaw taki właśnie DNS ręcznie

Poproś dostawcę internetu o aktualny adres DNS podstawowy i zapasowy.Jeśli korzystasz z routera to należy adresy DNS zmienić ręcznie.

Masz dwa adresy bramy, jeden z nich może być nie prawidłowy i część pakietów może nie wychodzić poza sieć. Sprawdż ustawienia serwera DHCP na routerze czy nie masz podanej błędnej bramy w ustawieniach opcjonalnych. Pokaż jeszcze wynik polecenia :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

route -n

Problem rozwiązany, o dziwo pomogło mi aktualnienie system W7.