Połączenie z internetem przez Router

więc zacznę od początku kupiłem sobie laptopa + router do tego ACCESS POINT LINKSYS WAP54G <- model routera zadzwoniłem do dostawcy sieci odblokowali port routera ale nie wykazywało im połączenia więc muszę go skonfigurować i wszystko było by ładnie żeby nie to że jak wkładam płytę ze sterownikiem odpalam konfigurację dochodzi do punktu gdzie musi wykryć połączenie z routerem ale niestety go nie wykrywa;/ jedno czego nie rozumiem i nie wiem jak to sprawdzić w instrukcji to:

meczę się już z tym 2h i bez żadnych efektów więc proszę was o pomoc…

Przede wszytskim masz Acces Point nie router to primo, secundo aby skonfigurować tego AP-eka musisz podpiąć się kabelkiem sieciowym do niego czyli laptop - kabel sieciowy - Ap-ek

Dopiero wtedy odpal sobie płytkę i postępuj zgodnie z poleceniami na ekranie. Może też być konieczne ustawienie ręczne adresu IP w komputerze w tej samej klasie co AP-ek /znajdzisz info w instrukcji/ jeśli Apek ma wyłączone DHCP.

Ap-ek musisz ustawić w Tryb AP - Client

Po skonfigurowaniu odłączasz kabel, podłączasz kabelek od dostawcy internetu i łączysz się z Apekiem za pomocą WiFi

eh właśnie dopiero dziś wieczorem luknąłem że to nie jest Raouter tylko jakiś Acces Point;/ cóż na tym się nie znam więc jak to zamawiałem myślałem że to router;P no nić mój błąd ;/ trzeba będzie kupić router