Połączenie z serwerem zakończone porażką o co chodzi

(Korol1984) #1

Mam taki problem podczas próby zalogowania sie na obojętnie jaki czat lub obojętnie jakie gry online nie moge połączyć sie z serwerem kiedyś było wszystko ok od 2 tygodni tak sie dzieje zrobiłem format wgrałem tylko to co potrzebne do grania i czatowania i dalej to samo. Z adminem też nie miałem problemów nigdy, żeby blokował porty nie mam pojęcia o co tu chodzi system winxp professional bez sp2.... :frowning:

(JNJN) #2

A Jave wgrałeś.

(Korol1984) #3

Mam wszystko co jest potrzebne do czatowania i grania online! !!

(W32 Sasser) #4

A nie blokuje tego jakiś firewall? Napisz, czy używasz jakiegoś firewalla, a jeśli tak, to jakiego?

Żebyś miał pewność, uruchom komputer w "trybie awaryjnym z obsługą sieci" i sprawdź, czy wszystko jest Ok.

(Korol1984) #5

tylko w pandzie jest jakiś firewall ale go wyłącze i to samo...a tak wogóle jak uruchomić w trybie awaryjnym z obsługą sieci bo jestem zielony :o (jeśli można spytać)??????

(W32 Sasser) #6

Po włączeniu komputera, ale jeszcze przed startem systemu, wciśnij i przytrzymaj klawisz "F8". Pojawi się ekran z wyborem sposobu uruchomienia komputera. Drugi od góry powinien być "tryb awaryjny z obsługą sieci". Wybierz go i wciśnij "Enter".

(Korol1984) #7

W trybie awaryjnym dwa razy wchodziłem na gry i dwa razy odpaliło bez problemu :slight_smile: więc jaka może być przyczyna ???

(W32 Sasser) #8

Taka przyczyna, że jakaś aplikacja blokuje dostęp. Ale jaka, to już sam musisz wywnioskować.

Zobacz jakie masz programy w autostarcie. Spisz sobie wszystko na kartce. Uruchom kompa normalnie. Powyłączaj wszystkie działające programy (oczywiście oprócz systemowych). Teraz sprawdź czy działają gry on-line. Jeśli działają to właczaj kolejno wszystkie programy, które wypisałeś na kartce. Po każdym sprawdź, czy działają gry. Jeśli po uruchomieniu jakiegoś programu przestaną się otwierać te strony, to będziesz znał przyczynę :wink:

Jak to zrobisz, to napisz jaki program powoduje konflikt.

(Korol1984) #9

autostart to jest start i wszystkie programy czy kodeki mogą blokować nie mam za dużo tam programów sorki że takie głupie pytania ale dopiero sie ucze tego wszystkiego :smiley:

Złączono Posta : 24.04.2006 (Pon) 22:36

jest lepiej wyłączyłem wszystkie programy i działa teraz będe robiłjak pisałeś pokolei włanczał wszystko i napisze co blokuje

Złączono Posta : 24.04.2006 (Pon) 23:10

To tak : miałem pande titanum 2006, gg, i STEFANA wyłączyłem wszystko działa uruchomiłem stefana działa za drugim razem można powiedzieć uruchomiłem pande lipa nic nie działa i następnie gg a pande wyłączyłem też zaskakuje ale żadko także wniosek taki że mógł sie stefan gryźć z gg a panda niewiem firewall może??? ale już wiem jak mam postępować w przyszłości WIELKIE DZIEKI ZA POMOC POZDRO! !!

(W32 Sasser) #10

Panda blokuje Ci dostęp (jak zresztą pisałem na samym początku) do gier on-line i czatów. Firewall traktuje gry i czaty jako pop-up'y (wyskakujące okienka) i po prostu je blokuje. Zresztą przeglądarka też ma opcję blokowania pop-up'ów.

Dodaj adres witryny z grami i czatami do "zaufanych witryn" w przeglądarce i firewallu. Po prosty zezwól przeglądarce i firewallowi na otwieranie wyskakujących okienek dla tych adresów internetowych (tych z grami i czatami).

(Korol1984) #11

Terz robie tak jak chcem zagrać wyłanczam wszystkie programy i normalnie chodzi gdy kończe grac włączam spowrotem wiem że to nie jest dobre rozwiązanie ale nie wiem jak dodać te witryny do zaufanych :o ale i tak dużo mi pomogłeś wielkie dzieki POZDRO :slight_smile: