Pole Graphic Win SIze

Siema własnie buszowałem po biosie weszłem w :

Advenced -> i jest pole : Graphic Win SIze a w nim mam zaznaczone 64mb a jak zminiam plusem to jest : 4-8-16-32-64- i 128 do czego słuzy to pole ? Bede miał 128 grafiki jak zaznacze 128?>

Nie spale nic ?

Hej,

Inaczej opcja ta nazywana jest AGP Aperture Size - dotyczy obsługi karty graficznej AGP i określa, ile pamięci operacyjnej (RAM) chcemy maksymalnie przeznaczyć na dane (najczęściej tekstury), które nie zmieszczą się w lokalnej pamięci karty graficznej. Najczęściej wartość parametru AGP Aperture Size może wynosić 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256 megabajtów. Pamięć ta jest wykorzystywana w sposób dynamiczny, co znaczy, że karta używa jej tyle, ile jest w danej chwili niezbędne (bez przekraczania ustalonej w BIOS’ie wartości). Samo ustawienie dużych wartości parametru AGP Aperture Size nie zwiększy wydajności, ponieważ zabiegiem tym zwiększymy tylko maksymalną wielkość pamięci fizycznej, która może być wykorzystana. A dodatkowo należy pamiętać o tym, że praktycznie zawsze pamięć operacyjna RAM jest zdecydowanie wolniejsza niż pamięć zastosowana w kartach graficznych.

Ciężko powiedzieć, która z wartości jest najlepszym rozwiązaniem, bo informacje w tej kwestii są skrajne rożne. Aczkolwiek bardzo często można spotkać informację, że dla kartach graficznych wyposażonych w pamięć RAM o pojemności od 64 MB do 256 MB parametr ten ustawiamy na wartość 128 MB.

Nie - karta pozostanie bez zmian - zwiększy się jedynie bufor pamięci dostępnej na tekstury nie mieszczące się w pamięci RAM karty graficznej.

Nie, nie spalisz… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus