Polepszenie karty graficznej

Witam

Napsułem dziś sobie sporo nerwów. Mam zintegrowaną kartę graficzną Intel®82915GGV910GL Express Chipset Family (128mb). Do grania w F1 2010 potrzeba 256mb. Czy mogę w jakiś sposób “dołożyć” lub polepszyć kartę z tych 128mb na 256mb?

Przypominam, że jest zintegrowana więc o wymianie nie ma mowy.

jak-zwiekszyc-pamiec-karty-graficznej-t349331.html

Poszukaj w BIOSie :wink:

Wszedłem w biosa ale nie wiem co tam zrobić bo wszystko po angielsku. Może ktoś ma jakieś ss albo instrukcję jak zwiększyć MB karty?

No to podaj nam dane techniczne na temat Twojej płyty głównej.

Tak czy siak… pamięć to tylko pamięć, na takim intelu zintegrowanym na bank nie pograsz sobie w F1 2010.

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 01/04/2006-Grantsdale-6A79DIL9C-00

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Przepustowość 6400 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali Dual DDR SDRAM

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 400 MHz

Przepustowość 6400 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali Intel Direct Media Interface

A czy można podpiąć jeszcze jedną kartę graficzną pod płytę główną lub tą kartę graf?

To co podałeś zabardzo nic nie mówi. Tak wogóle to jest laptop czy stacjonarny ? Jeśli stacjonarny to konkretnie model płyty gł.

stacjonarny, A model to AWRDACPI (tak pisze gdy wpiszę w URUCHOM->dxdiag->model systemu)

To zupełnie nie to. Ściągnij chociażby program CPU-Z i podaj model płyty głównej, procesora, karty graficznej i ilość ramu.

Ram: DDR (1,5 GB)

kara graficzna: Intel®82915GGV910GL Express Chipset Family- 128MB zintegrowana

procesor:Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz, 2.80GHz

płyta główna: (z programu CPU-Z,zakładka MAINBOARD) model-Grantsdale

I link do SS z programu CPU-Z,zakładka MAINBOARD: http://img201.imageshack.us/img201/6230/mainboardxp.jpg

Po pierwsze: do tej gry masz za słaby procesor.

Po drugie: pamięć wideo na karcie służy głównie do buforowania klatek, więc w im wyższej rozdzielczości chcesz grać, tym większa ilość pamięci na karcie jest potrzebna. Przykładowo na 800x600 nawet Crysis nie wykorzystuje całych 256 MB :wink:

Po trzecie. grafiki zintegrowanej nie polepszysz. Ona jest po prostu za słaba do grania w nowe gry.

Więc powiem w prost.

Chcę kupić kartę graficzną 512mb do DDR1 z odpowiednim wejściem, odłączyć w biosie starą kartę. Problem w tym, że nie wiem z jakim wejściem mam kupić kartę i czy GForce 7800 jest na DDR1. A procke mam wystarczającego bo do F1 potrzeba Intel Core 2 Duo 2.4GHz

Rodzaj pamięci karty graficznej nic się nie ma do pamięci systemowej

Czyli że mogę kupić kartę graficzną do wszystkich rodzajów ramu DDR?

Możesz kupić grafikę z pamięcią ddr3 np

i rozumiem że będzie działała z DDR1

Tak. Mówiłem przecież że rodzaj pamięci systemowej nie ma się nic do rodzaju pamięci karty graficznej.

Ok rozumiem, pojadę dzisiaj do miejscowego informatyka i zapytam się czy nie ma na sprzedaż karty. W razie jakiś problemów będę jeszcze pisał. Proszę aby tematu jeszcze nie zamykać.

Dodane 09.02.2011 (Śr) 11:07

Byłem dziś w sklepie komputerowym. Gość powiedział, ze nie włożę tu żadnej karty bo moja płyta główna nie ma wejścia na nową grafę.

Temat do zamknięcia. :cry: