Polepszenie zasięgu w internecie radiowym


(Komor95) #1

Witam

Miesiąc temu mój usługodawca wymienił nadajnik bo ten stary się spalił (wstawili chyba słabszy) i od tego czasu zaczęły się moje problemy z internetem dokładnie z zasięgiem czasami bywa tak że mam 20 a czasami wcale od czego może to zależeć? Otóż z tymi Panami za bardzo się nie mogę dogadać proponują mi antenę za 240zł ale ja prosił bym was o poradę dotyczącą ewentualnej wymiany anteny. Sam się za bardzo na tym nie znam. Teraz mam antenę kierunkową nie znam jej parametrów, odległość od nadajnika wynosi ok 1 km.


(Dludwicki) #2

Ja bym zajrzał do umowy w poszukiwaniu parametrów jakościowych i domagał się od operatora przywrócenia stanu zgodnego z umową.

Jeśli nie to rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym.


(Matadini) #3

Może spróbuj tak: dogadaj się z nimi że chcesz przez powiedzmy okres miesiąca wypróbować tą opcje z nową anteną - wyjaśnij się nie chcesz brać w ciemno etc. :wink: Jeżeli uznasz że antena warta jest swojej ceny - po prostu kup lub zapytaj o inną, testuj. Jeżeli nic z tego nie wyniknie: to podziękuj swojemu usługodawcy sieci. :wink:

I większość umów o usługach sieciowych nie obejmuje: MINIMALNEJ prędkości sieci. :wink: Więc z tym machaniem umową bym uważał na twoim miejscu. :wink:


(mistrz1) #4

Jeśli ma do wyboru kilku dostawców to może stawiać warunki i ma dobrą pozycję do negocjacji. Jeśli jednak mieszka w takiej okolicy, w której ma tylko tego dostawcę to stawianie się i straszenie rozwiązaniem umowy nic nie da. Nie wiem, jakiej prędkości łącza potrzebujesz i jak dużo korzystasz z netu. Jako rezerwowy możesz używać aero2, jeśli jesteś w zasięgu. Zasięg sprawdzisz na mapach cyfrowego polsatu, bo mają takie samo pokrycie.

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... zasiegu.cp


(Komor95) #5

Niestety nie ma u mnie innego dostawcy. Zasięk aero pokrywa się z CP w 100%? bo umnie nie ma cp a na tej mapie http://mapa.btsearch.pl/ jest u mnie antena aero2.


(Dludwicki) #6

Aero2 jest darmowy, wystarczy wpłacić 20zł depozytu żeby się przekonać.

U mnie w umowie też nie ma nić o wartościach minimalnych, ale jest mowa o nieprzerwanym dostępie do internetu.

Jeśli kolega też ma taki zapis, a internet co i rusz zanika, to już jest podstawa do roszczeń.