Polisa PZU przed wczesne odebranie pieniędzy

Witam,

mam polisę z PZU na 21 lat (tzn. rodzice ubezpieczyli mnie tak że jak ukończę lat 21 dostanę pieniądze z PZU) w marcu mam 21 ale słyszałem że mogę odebrać nawet teraz ale nie wiem jakie są konsekwencje tego,czy procent spadnie i ile czy jeszcze coś innego.

Druga sprawa: moja siostra odebrała kasę w chwili ukończenia 18 lat( polisa na 18 lat) i dostała…600zł z hakiem ;/

Spytali ją czy odbiera pieniądze teraz czy składa jakąś apelację czy odwołanie. Jeżeli ja bym złożył odwołanie to co mnie czeka? sprawa w sądzie? jak tak ile to trwa i czy mam jakiekolwiek szanse?

Dzięki za pomoc

Witam, jestem w podobnej sytuacji tyle że jestem w trakcie oczekiwania na wyznaczenie terminu rozprawy, jak chcesz wiedzieć więcej informacji albo potrzebyjesz pomocy prawnej w tej sprawie to odezwij się od nmie na priva.

Ogólnie co do polis to tak jak pisze sieradzkij. Warto walczyć w sądzie o wypłacenie prawdziwie należnej kwoty. Bo to co oferują w tej chwili to jest śmiech na sali- kiedyś człowiek płacił na to ciężkie pieniądze, a po tylu latach dostaje 400 zł :lol: Żal normalnie. Ja ich tylko postraszyłam w piśmie, że jeśli nie dadzą mi więcej to sprawa pójdzie do sądu- momentalnie dostałam prawie 800 zł. Lepszy rydz niż nic, a po sądach nie chciało mi się włóczyć.

Czyli wysłać pismo że jeżeli nie dostanę więcej pieniędzy sprawa trafi do sądu i dostanę 2 razy więcej ? ;]

Napisz jeszcze ile czekałeś na te pieniądze po tym piśmie

dzięki

DomiX333 , wszystko Ci napisałam w PW :wink: Jakbyś jeszcze miał jakieś pytania i wątpliwości to pisz :wink: