Polityka-sprawy bieżące

Ostatnio stosunki między Polską a Niemcami są delikatnie mówiąc napięte. Niemcy po wejściu Polski do unii wysuwają wobec nas co raz więcej absurdalnych żądań. Przykład Berlinka lub ubieganie się o prawo do ziemi straconej po II wojnie światowej. Co o tym sądzicie?? :smiley:

Niemcy zaczynają coraz bardziej Polaków denerwować. Jak dalej tak będzie to dojdzie do III wojny światowej ( nie daj Boże).

No a jak rząd nic nie zrobi to wszystko zabiorą a dlaczego polska nie upomina się o odszkodowania dla zabużanów tylko sama płaci,a Niemcy taki bogaty kraj nie płaci odszkodowań wypędzonym i oni zabierają ziemie polską i sądy im na to pozwalają :frowning:

No niestety Niemcy tylko tworzą pozory przyjaźni.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 18:54

praca której niestety nie dokończyłem. TO pogrubionym drukiem to straty Polskie za które nie otrzymaliśmy nic.

A niemcy chcą jeszcze żeby oddać im samoloty i czołgi skonfiskowane przez prl i opierają się na jakieś traktaty z 1907roku

Nie chcą samolotów i czołgów. Chcą odzyskać Berlinkę. A opierają się na jednym artykule z KOnwencji Haskiej z 1907 roku. Dodam, że w tej kwestii prawo UE stoi po stronie polskiej.

Jakie traktaty ??

Napisałem wyżej, że opierają sie na jednym artykule Konwencji Haskiej z 1907 roku. Randeonik się pomylił.

To jakbyśmy żądali zrekompensowania naszych strat. TO Niemcy by się nam do końca życia nie wypłacili.

Polecam ten wywiad

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ … l?skad=rss

Tylko proszę przeczytać go obiektywnie, bez “hurrapatriotyzmu”.

Przesadzacie !!

A co dopiero byłe ZSRR ;]

A co oni chcą od Berlinki? Jestem chyba nie na czasie.

el polaco nie pytałem Ciebie, tylko Randeonik. Dzięki takiemu pisaniu, rodzą się nie stworzone opowieści - co to jest jakaś ?? Albo konkretnie albo wcale.

BTW.

Nie dość, że nagłaśniania jest jakaś bezsensowna sprawa, to jeszcze dodatkowo jest podtrzymywana przez oburzone jednostki społeczeństwa.

Chcieć, a móc, to dwie różne rzeczy.

Jak się nie ma nic do robienia czy chce się odwrócić opinię od innych spraw, to się tworzy takie problemy. Podobnie jak spotkania ziomkostw niemieckich etc.,

Proszę nie obwinąć narodu niemieckiego, tylko poszczególne jednostki.

Dzięki obu stronom.

Mnie jakoś nie denerwują, więc nie wypowiadaj się w imieniu Polaków. Co do wojny, to… :x

Owszem, dopominają się o zwrot kolekcji Hermann Göring’a.

Fakt pomyłka poprawiłem

Wczoraj mówili w tvn24 że samoloty w jakimś muzeum chyba w krakowie którzy rosjanie przechwycili po wojnie i trzymali w polsce chcą odzyskać do muzeów w niemczech dzięki tym traktatom z 1907roku i nawet jakaś gazeta niemiecka zrobiła o tym artykuł

No właśnie. Niech wreszcie ktoś wytłumaczy tym narodom, że sprzeczki o takie bzdury nie mają sensu. Choć z tego co widzę to Polacy są bardziej wrogo nastawieni do Niemców niż Niemcy do nas. Na słowo "Niemcy’ robią im się “chytre oczka” i tylko szukają możliwości zaczepki. To żenujące. Nawet Izrael woli Niemców niż nas Polakow.

Sprostuję tylko posta Jason X - nie chodzi o autostradę Berlin - Królewiec, tylko o zbiór dzieł sztuki ( niemieckich dzieł sztuki - głównie manuskryptów, rękopisów i dokumentów), które Niemcy wywieźli na Śląsk w obawie przed aliantami, a które po wojnie zostały znalezione przez polskie władze.

Między innymi przez W.Bartoszewskiego.

Bo może Niemcy dają do tego powodu. Czy to przez swoje absurdalne żądania, czy to przez nie szanowanie innych nacji. Przykład Jugendamty.

I zgodne z międzynarodowym prawem, ich właścicielem jest strona polska.

Upominać się o dobra kultury, można w przypadku ich rabunku, przez okupanta lub rabunkową politykę kolonialną (np. wywóz zabytków egipskich przez kolonialną Anglię, etc.)

Możesz sprecyzować ?

Bo Jugendamt to niemiecki Urząd ds. Młodzieży, a co on ma z tym wspólnego, to nie rozumiem.

To po się tym przejmujesz. Nie rozumiem też po co dałeś tą okazałą listę zbrodni niemieckich z drugiej wojny, których albo ludziom już się nie chce czytać albo znają na pamięć bo były im wpajane w latach PRL-u. Patrząc tylko wstecz nigdy nie pójdziemy do przodu. Zapewne o zbrodniach Armii Czerwonej nie wiesz nic albo cię one nie obchodzą ;] To wszystko to gra polityczna. Te info że niemcy chcą czegoś spowrotem wiesz tylko z TV, a nie od samych Niemców.

Odpowiedziałem Jasonowi X dlaczego Niemcy nie są zbytnio lubiani. A jako przykład podałem JUgendamt (urzędy zajmujące się przymusową germanizacją-taka jest moja definicja). Chyba wiesz co one robią.

Dlaczego Niemcy nie chcą dobrowolnie zwrócić zrabowanych dzieł sztuki??

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 19:46

Wiem z niemieckiej gazety Frankfurter Allgemaine Zeitung.

Wiem bardzo dużo. aLe to dzięki Niemcom armia czerwona miała okazję wkroczyć do naszego pięknego kraju. Zapomniałeś??

Sa w każdym społeczeństwie wybitne jednostki, które czegoś rządaja a reszta społeczeństwa sie tym nie interesuje lub lekceważy takie osoby, my mamy Macieja Giertycha na przykład.