Polityka-sprawy bieżące

Nie dzięki tylko na podstawie paktu te dwa kraje rozpoczęły 2 wojnę. Poza tym nie musieli się zgazać na to, tak jak Polacy nie zgodzili się na sojusz z Niemcami przeciw ZSRR ;] I mimo wszystko robili to co robili. Tak samo jak SS traktowali nas jak najgorszego wroga. Poza tym jestem pewien, że i bez III Rzeszy prędzej czy później by zaatakowli. Ale teraz nie ma to juz znaczenia. El Polaco, trza iść do prozdu i nie patrzeć na 'szaleństwa" SS Wiking, bo oni już nie istnieją ;]

Prawdę mówiąc rząd niemiecki powinien wysuwać roszczenia do Rosji, USA i Anglii, bo to oni decydowali o granicach powojennych, a nie my.

A co oni germanizują ?? Przepraszam ??

A moją definicją ZHP’u jest propagowanie wypaczonych wartości angielskiego kolonializmu, którego nie lubię bardziej niż Niemców. :o Tak, to sobie możemy “definiować”.

Rzeczpospolita też się wydaje “szanowaną” gazetą, a czasem piszą bzdury. New York Times, musiał przepraszać, za nazywanie obozów zagłady “polskimi” obozami zagłady.

Zresztą, Frankfurter Allgemeine Zeitung jest konserwatywną gazetą… więc nie oczekujmy zbyt wiele. Trudno, żeby gazety, tak jak telewizja, nie publikowała takich informacji. W końcu to ich zarobek. Im bardziej kontrowersyjny temat, najlepiej o innych, tym lepiej.

Za dużo w tym wszystkich uprzedzeń i ksenofobii niż racjonalizmu.

e…

Możesz rozwinąć ??

zapomniałeś o czwartym ‘supermocarstwie’ Francji :stuck_out_tongue:

I słusznie :hahaha:

Oczywiście że mogę. Pamiętajmy również, że odnoszę się cały czas do odpowiedzi Jasona X.

Zawarcie Paktu Ribbentrop-Mołotow 23 VIII 1939 spowodowało przyłączenie się do wojny ZSRR i podzielenie granic Polski wzdłuż lini Bugu i Sanu. Armia Radziecka wkroczyła do Polski 17 września pod pretekstem obrony naszego kraju. Jak było wszyscy wiemy.

Wcześniej Polska miała propozycję od A.Hitlera przyłączenia się do związku antykominternowskiego ale z niej nie skorzystała.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 20:24

Patrzę na szaleństwa obecnych Niemców. Na ich absurdalne żądania. NA to jak się zachowują. I na statystyki. PRzeczytaj ile młodych Niemców podziela poglądy nazistowskie…

Widzę po pokutują “niedokładne informacje” uskutecznianie za czasów dominacji bloku sowieckiego w tym zakątku Europy.

Krótko.

Cofnijmy się w czasie.

Ideą rewolucji październikowej, było wyzwolenie ludzi spod uścisku caratu, zrównanie wszystkich ludzi i wyeksportowanie idei komunizmu na cały świat. Lenin próbował to robić, po eksperymencie w Rosji, również w innych krajach.

Lenin, nie ukrywał tego, że jak się nie da rewolucją “spontaniczną” czyli wmiecioną za pieniądze dostarczane komunistom w innych krajach, to trzeba ją zanieść na bagnetach. Nie udało mu się - próby wywołania zamieszek w Niemczech, spaliły. A co powiesz o roku 1920 - toż to nic innego, jak realizacja tych celów.

Potem nastał Stalin. Stalin, jako wierny uczeń Lenina, wprowadził jego ideę w życie, jeszcze bardziej i twardziej, niż sam Lenin.

Stalin, tak czy inaczej, z pomocą Niemców czy też nie, planował zrealizować zamierzenia Lenina i wjechać do Europy. Pakt Ribbentrop - Mołotow (choć powinien być Stalin) był konsekwencją tej polityki, będąca na rękę Związku Sowieckiemu.

Stalin, nie był debilem. Miał mózg i go używał, szkoda, że w takim celu.

Tak więc, mówiąc, że Niemcy przyczynili się do wkroczenia na tereny Polski przez Armię Czerwoną, nie do końca oddaje specyfiki tych wydarzeń.

Owszem, tylko dlaczego dostała taką propozycję ??

Ano dlatego, że Hitler, realizując plan “wschód jest dla Niemców” nie miał na celu zwalczanie komunizmu.

Jak można zaatakować Państwo, które nie ma wspólnej granicy ?? W przypadku Rzeszy, takim posunięciem była koalicja anty komunistyczna. W przypadku Związku Sowieckiego, pakt Ribenntrop-Mołotow.

Sowieci wjechaliby do Nas i Europy, prędzej czy później. Niezależnie od aktualnej sytuacji politycznej. Powiem więcej, Stalin uderzyłby wcześniej niż Niemcy. Z różnych przyczyn odkładał atak, na Rzeszę Niemiecką. Hitler też nie był gotowy do ataku na Rosję. Dlaczego to zrobił w czasie gdy na kontynencie się nie wojuje, zwłaszcza w głębi kontynentu. Nadchodziła zima, a Hitler planując atak od dawna, nie skupowałby na rynku na ostatnią chwilę skór baranich do szycia mundurów !!

Jakie rządania? O dwóch sprawach o których mówisz nie slyszalem. Gdzie to czytałeś w Fakcie?

Słyszałem i czytałem natomiast o tym jak bardzo Polska podupadła na arenie miedzynarodowej przez naszą ostatnia idiotyczną politykę zagraniczną - albo się z nas śmieją albo nas nie znoszą.

Jak na razie to Niemcy płacą grubą kasę i najwiekszą spośród UE zebyś np. mógł jeździć po autosradzie a nie polnej drodze więc —> :x

Nie wiem gdzie to wyczytałeś. Prawda jest taka, że Stalin nie chciał wojny z Hitlerem o czym świadczy fakt, że po ataku niemieckim Stalin czekał kilka godzin z wydaniem rozkazów. Wywiad cały czas donosił mu, że Niemcy planują uderzenie i zbieraja siły przy granicy. Stalin w to nie wierzył i nic nie robił. To dzięki temu Niemcy doszli tak daleko (Leningrad.MOskwa,Stalingrad). Tworzysz własną historię. Mogę wiedzieć na czym opierasz swoje wnioski??

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 20:56

o lol na jakiej ty planecie żyjesz?? Weź się zainteresuj trochę tematem.

El polaco gadasz masakryczne bzdury i mówisz jak przedstawiciel najbardziej gnuśnego polactwa, które ciagle tylko żyje historią i obwinia za swoje niepowodzenia Niemców, Rosjan, Zydów, ale nigdy siebie. :roll:

Fakty są takie:

  • Polacy (niektórzy) są bardziej wrogo nastawieni do Niemców niż odwrotnie

  • Głownie dzięki Niemcom jestesmy w Unii i kraj sie rozwija

  • W latach 2007-2013 dostaniemy z Unii takie pieniadze jakich prawdopodobnie nigdy nie mielibyśmy (a to dzieki Niemcom bo wpłacają najwiecej do kasy UE)

Więc jak widzisz nie masz pojęcia i nie wydawaj zbyt pochopnie sądów na podstawie jakiś głupot zaczytanych w fakcie czy innym dennym pisemku.

Hehe tylko że dzięki temu, że wspaniałomyślni Niemcy wprowadzili nas do unii mogą składać roszczenia w sprawie ziem na Warmii i Mazurach, Śląsku i Pomorzu. Widać, że dla Niemców liczy się przede wszystkim ich interes a nie interes unii. Przykład gazaociąg mijający Polskę, który jest wbrew interesom Polski a nad tą inwestycją czuwa oczywiście Gerhard Schroder :smiley:

No i co z tego? Mówisz o prywatnych osobach a nie państwie niemieckim. Ty jakbyś utracił majątek np. na Ukrainie też mógłbyś rządać od Ukrainy czegoś tam.

Poza tym nie słyszałem zeby nagle tłumy Niemców rządały swoich ziem.

Jak jakiś np. zapijaczony polski chłop, który mieszka w dawnym gospodarstwie niemieckim będzie chciał sprzedać dawnym włascicielom ziemie to co w tym złego?

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 21:06

Buahaha i co Polacy będą rzucać w nich śnieżkami? :lol: Zejdz na ziemie fantasto, żadnej wojny w Europie już nie będzie a Niemcy mają Polskę wiesz gdzie. Powinienes ich po nogach całować za wiele spraw w ostatnich kilkunastu latach.

Teraz nie mogę bo Ukraina nie jest w Unii. NIe chwytasz tego. Niemcy też nie mogli do póki Polska nie była w unii. Są to prywatne osoby. Ale państwo niemieckie nie chce rozwiązać tego problemu i daje temu ciche przyzwolenie.

Poczytaj odpowiednią literaturę.

On tej ziemi nie sprzedaje. On ją musi za darmo oddać. Jest wyrzucany z ziemi którą uprawiał przez 40 alt na bruk. I nic za to nie dostaje.

Swoją wypowiedzią udowodniłeś, że nie znasz całego problemu.

Odpowiednią? Tzn? Moherową?

Ty nie znasz wiele innych problemów i faktów.

Jakim durniem trzeba być by skupiać się na jakiś wyczytanych nie wiadomo skąd historiach? Takim dużym czy takim malutkim? :wink: A zwłaszcza zeby wierzyć ze kogoś wyrzucają ot tak na bruk lol. Musi byc wyrok jakiegoś sądu to raz, a dwa jesli zajmował tą ziemnie bezprawnie to won i jest to dobre i normalne.

Skoro ktoś chce komuś sprzedać ziemie to jest to ok. Skoro ktoś ma pretensje do czyjejś ziemi to pozostaje mu nie wiem, trybunał w Strassburgu czy jakiś sąd. Nie ma tak ze przyjezdzają Niemcy i biorą polskie ziemie. Ile ty masz lat?

W książkach historycznych, opracowaniach, biografiach Stalina, Lenina, Hitlera etc., nie podręcznikach.

Bzdura.

Nie kilka godzin a dni. Armia Czerwona miała plany ataków, nie obrony. Dlatego cofali się, bo nie umieli się bronić, tylko atakować. Skoro, nie chciał wojny, to po grzyba stworzył jednostki spadochroniarzy, czysto ofensywne (1 000 000 żołnierzy !!

Otóż nie. Stalin przyjął do wiadomości, że następuje koncentracja, ale nie wierzył, że jest to przygotowanie do ataku. Bo takich przygotowań nie było. Niemcy zaczęli robić wszystko na ostatnią chwilę.

Wywiad mówił Stalinowi, że nie planują ataku, bo nie było przesłanek. To, że nastąpiła koncentracja, mogło być spowodowane przegrupowaniem sił w Polsce. Jeśłi planujesz tak, to musisz być przygotowany. Sadzisz, że Armia Niemiecka wybrała by się na front bez odpowiedniego smaru do sprzętu. Ten co mieli, zamarzał w czasie, wyjątkowo srogiej zimy, w silnikach. To był smar na klimat umiarkowany, nie kontynentalny. Hitler może szalony, ale nie głupi.

Doszli dzięki, temu co pisałem powyżej. Dzięki braku planów obrony.

To nie jest moja historia. To jest historia tego co było. Mogę odbić piłeczkę, i powiedzieć, że ty żyjesz w dawnej historii pisanej za czasów Związku radzieckiego.

Proponuję udać się do pierwszej, dobrej, księgarni i poszperać na półkach z napisem historia współczesna lub podobnie. Później to przeczytać, wyciągnąć wnioski i sprawdzić czy są racjonalne.

wiesz co nawet nie będę z tobo dyskutował bo widzę, że nie ma to sensu. Wolę dokończyć bardziej inteligentną rozmowę z Monczkinem niż użerać się z tobą. Zrozumiesz kiedyś pewne rzeczy. A historie nie są wyczytane nie wiadomo skąd.

Zdziwiłbyś się ale tak właśnie jest. Ja z tobą skończyłem. Może jacyś inni userzy będą chcieli z tobą konwersować. Pozdrawiam.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 21:20

Dość dziwny argument. Polskie oddziały z wielkopolski po pierwszym września wchodziły w granicę niemiecką nawet na 80km.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 21:22

Po pierwsze czytam podręczniki szkolne. Po drugie oglądam programy o wojnie na Discovery Channel i Via Sat History, Po trzecie czytam odpowiednią literaturę.

Typowa reakcja kogoś w stylu moherowej polaczyny :?

Widzisz zarzucasz mi brak inteligencji a sam twierdzisz ze bez wyroku sądu mogą wyrzucić kogoś na bruk lol.

Powtarzam - jeśli zajmował nieruchomość bezprawnie, jeśli nie miał do niej prawa, to co w tym złego?

Innej możliwosci nie ma, chyba, że ktoś chce sprzedać ziemie Niemcom i kupić sobie np. mieszkanie w mieście. Więc o co Ci chodzi?

Dziecko drogie nie wdawaj sie w dyskusje poważne bo to grząski teren dla czytelnika faktu ew. słuchacza radia maryja.

Tak pogadaj sobie o historii, to bardzo duzo ma wspólnego z tematem :lol: :lol: :lol:

Możesz tylko sobie pogadać o historii i snuć teorie spiskowe o Niemcach, Rosjanach i Zydach.

Skończcie się wyzywać :twisted:

Nie mam zamiary interweniować jako moderator, ale jeśli będe musiał, to skończy się płaczem

A to, że po wojnie doszło do zmian granic krajów. I ziemie Warmii i MAzur, Pomorza i Śląska zaczeły należeć do Polski. Problem tkwi w nie uporządkowanych księgach wieczystych przez komunistów.

I jeszcze jedno ja Cię nie obrażam więc ty również mnie nie obrażaj. A i zapewniam Cię że na ten temat wiem więcej niż ty.

Mogę prosić o konkretne przykłady ? Też bym poczytał.

Wiesz już, dlaczego przytoczyłem te dwa cytaty obok siebie ?

Skoro te ziemie po wojnie zaczęły należeć do Polski, to do kogo należały przed wojną ?

I skąd się na nich wziął polski chłop ? Kupił tę ziemię ? Czy też ją dostał (niejako) od opiekuńczego państwa ? Ziemię, która nie należała ani do niego, ani nawet do państwa polskiego.

Nie tylko. Należy podziękować również wszystkim tym, którzy do dziś tego nie zrobili, więc wszystkie rządy, łącznie z obecnym.

Wracając do tematu.

Wiele spraw jest nieuregulowanych i kontrowersyjnych. Zamiast wzajemnie się nakręcać i szukać wzajemnych krzywd, patrząc ciągle w historie, powinniśmy w końcu zaprząc autorytety do uregulowania tych spraw i to bez obecności pismaków i kamer. Nie uda nam się zbudować poprawnych stosunków z żadnym sąsiadem, jeżeli będziemy mieć taki stosunek, jak reprezentowany jest w tym temacie. Po jednej i drugiej stronie są jednostki, które dla dobra Nas wszystkich, powinni udać się w głąb kontynentu i nie wracać.

Bardziej mnie martwi obecnie, to co się dzieje w Polsce, niż jakieś polityczno/debilne jazdy po każdej ze stron.

Z mojej strony to tyle.

Pozdrawiam.

Mniej ideologii, więcej tolerancji i zdrowego rozsądku. Czego sobie i innym życzę.