Polska dokumentacja do FortiOS

Witam.

 

Od pewnego czasu jestem szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem UTM Firtinet FortiGate 60D do którego jest ogrom dokumentacji na stronie producenta jednak jest ona po angielsku. Moje pytanie brzmi czy ktoś posiada materiały w jezyku PL do FortiOS najlepiej w wersji 5.2?

Sam administruje dwoma Fortigate. Nie ma polskiej dokumentacji i wątpie żeby była. Imo dokumentacja jak np cookbook jest znakomita i język w niej użytu raczej prosty. Dodatkowo są filmiki na Youtube.

Mogę pomóc w konfiguracji. Swoją drogą do sprzętu tek klasy czy to Cisco czy Juniper czy też Barracuda raczej nie ma polskiej dokumentacji. Polecam przedlużanie wsparcia  co roku(nie jest tanie ale oplacalne).

Jeśli chodzi o język polski to wiem że jest coś takiego jak wsparcie AHB oferowane przez Veracomp(dysrtrybutora fortinet w Polsce) i kosztuje więcej jak to od Fortinetu ale obsluga jest w języku polskim i może oni mają jakąs dokumnetacje.

Ale jak wspomnialem moge pomóc i wyjaśnić pewne kwestie bo domyślam się, ze np tworzenie polis może być trochę niejasne.