Polska technologia, czyli Slidepad zamiast myszki?

Witam. Wyszukiwarka nie znalazła tutaj tego, więc chyba tutaj jeszcze to nie dotarło.

Dzisiaj przeglądając internet znalazłem dość ciekawy artykuł:

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Sli … caid=16f90

Krótko mówiąc: Polacy opatentowali nowe urządzenie wskazujące zwane Slidepadem. Działa ono na zasadzie przesuwania wklęsłego elementu sterującego po powierzchni kształtem przypominającej denko od puszki po coli (takie właśnie denko i strzelanki zainspirowały twórców do stworzenia tego wynalazku). Według producentów urządzenie to ma szanse wpyrzeć touchpady, joysticki i klawisze kierunkowe z laptopów, komórek i palmtopów. Według producentów Slidepad miałby przewagę nad myszą i innymi tego typu urządzeniami ze względu na:

  • większą precyzję (Myszy optyczne gorzej działają na różnych podkładkach, a Slidepad ma podkładkę w sobie, dzięki czemu może być ona optymalnie zrobiona przez twórców. Touchpady i touchscreeny mają niewielką precyczję, bo powierzchnia palca jest za duża, albo wymagają użycia pióra cyfrowego)

  • zawsze wiemy, gdzie jest kursor (slidepad ustawiony jest proporcjonalnie do kursora na ekranie. Slidepadem nie można jechać dalej po dojechaniu do krawędzi ekranu)

  • większą wszechstronność - ze względu na małe rozmiary może być stosowany też w laptopach i komórkach, a tam właściwie nie ma urządzeń konkurencyjnych dla niego

  • możliwość zastosowania force-feedbacku.

Strona oficjalna: http://dencologic.home.pl/showpage.php?pageID=4

Można tam znaleźć kilkunastostronowego PDFa z opisem, jak to działa.

I co o tym myślicie? Zachęcam do komentowania :smiley:

Do telefonu super. Do komputera chyba nie bardzo.

Ciekawa alternatywa dla myszki i trackball’a.

Ciekawe kiedy trafi do sprzedaży.

Lecz znając polskie realia to raczej nie trafi…

No ja czekam, aż trafi. Bo jak patrzę, jak kursor myszy nieustannie sam mi jeździ po podkładce i nie mogę w przycisk trafić, to coś mi się dzieje… Tymczasowo będzie trzeba zmienić podkładkę.

Do telefonu na pewno będzie spoko, a do kompa… Myślę, że też może się sprawdzić :wink: Pożyjemy, zobaczymy :slight_smile: