Polskie znaki w przyciku w dreamweaver'ze

Mam pytanie. Gdy robię przycisk we flashu bez problemów mam polskie znaki. Ale gdy wstawiam przycisk w dreamweaver’ze to polskich znaków już nie mam. Dlaczego i co zrobić?

A czy do dokumentu w którym wstawisz ten przycisk wstawiłeś kodowanie polskiech znaków?

Jak nie to:

Możesz wstawić osobno do każdego dokumentu kodem

Albo możesz zrobić żeby dreamweaver automatycznie wstawiał:

1.w głównym oknie programu naciśnij CTRL+U

2.Wybierz po lewej zakładkę New Document

3.Przy Default encoding wybierz Europa środkowa(ISO)

jest kodowanie polskicha znaków.

bez problemów wspisuje polskie znaki w zwykły tekst. Problem pojawia się gdy chcę wstawić przycisk flash bezpośrednio w dreamweaverze.

a ten wstawiany w dreamweawer’ze przycisk to ten sam, którego wcześniej zrobiłeś we flash’u?

jeśli tak:

  1. we flash’u we właściwościach tekstu (po jego zaznaczeniu) możesz zdefiniować, jakie znaki używanego fonta mają zostać dołączone do pliku swf aby można było wyświetlić poprawnie tekst na kompie, który nie ma takiej czcionki w systemie

  2. albo możesz zamienić tekst na krzywe i po kłopocie (tak długo, aż nie stwiedzisz, że chcesz coś dopisać i wszysko musisz zaczynać od nowa)

jeśli nie:

to znaczy używasz przycisków dostarczonych z dreamweawer’em i wstawianych przy pomocy kreatorów - też zrobionych we flash’u ale z włączonymi znakami tylko z zakresu iso-8859-1 tak, aby wszystkie znaki z “ich” zestawu się wyświetlały (np. znak funta zostałby zastąpiony naszym Ł)

pliki, których może używać kreator dreamweawer’a potrafi zapisać flash 5, w późniejszych nie znalazłem takiej opcji… teoretycznie można więc zmienić oryginalne pliki aby uwzględniały przy wyświetlaniu literki z ogonkami (nie znalazłem a może nie upierałem się aż tak przy szukaniu źródeł) lub zrobić sobie własne pliki i wstawiać je później (lub np. dać współpracownikom do wstawiania) przy pomocy dreamweawer’owego kreatora…