Polskie znaki w WIN XP Pro

Ratunku skleroza powiedzcie mi proszę dlaczego pisząc polskie znaki np.ó ż ź nie mogę napisać “ć”. Jak to się ustawia . Zapomniałam a mam pomóc koledze. Nie wiem czy to w panelu sterowania i klawiaturze

A czy po naciśnięciu na pulpicie klawiszy ALT + C zostaje wywołane jakieś okno, np. programu?

Rozwiązanie problemu jest może niezbyt wygodne, ale natychmiastowe!

Zamiast ALTa naciśnij tyldę (taki wężyk: ~ ten plawisz jest w lewym górnym rogu klawiatury pod klawiszem ESC, należy nacisnąć SHIFT+ten klawisz) a później naciśnij odpowiedni klawisz np. c. Można powiedzieć że tylda to jakby zastępnik prawego alta, z tym, że najpierw naciskamy tyldę a potem polski znak (gdy chcesz wpisać polski znak za pomocą prawego ALTa, to trzymasz oba klawisze jednocześnie). Trik z tyldą działa chyba w każdym programie.

Jeśli nie działa trik z tyldą, to pewnie zmieniłeś układ klawiatury z polskiego na amerykański i trzeba z powrotem zmienić na polski (ludzie w USA nie mają w alfabecie ogonków, więc mając ich układ klawiatury nie możesz używac ogonków). Zamiast przedzierać się przez opcje panelu sterowania możesz bardzo łatwo zmienić układ klawiatury, naciskając następującą kombinację klawiszy: LEWY SHIFT+LEWY ALT.

Działa, ale dlaczego alt część znaków zmienia a części nie zmienia. Jak to się ustawia od początku bo u siebie też nie mogę znaleźć ustawień języka w klawiaturze, a może jest to gdzie indziej.

Zerknij tu czy o to chodzi?

http://www.pcworld.pl/news/64133.html

U siebie już znalazlam prawy klawisz myszy i ustawienia i można zmieniać język Czy jemu to pomoże dowiem się dopiero w piątek dzięki za linki